Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Karta zgłoszenia do II LO z BJN w Bielsku Podlaskim
czwartek, 14 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA (ABSOLWENTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ) DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA (ABSOLWENTA GIMNAZJUM) DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM

Dokumenty należy złożyć do 18 czerwca 2019 godz. 16.00.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”. www.perspektywy.pl


Finałowe spotkanie z Unitalentem - fotoreportaż Justyny Demianiuk
piątek, 24 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fantastyczne spotkanie z młodzieżą z Bielska Podlaskiego - Jasiek Mela przekazał nam mnóstwo pozytywnej energii. - Polubmy siebie - to główne przesłanie Jaśka Meli. W projekcie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.


Czytaj więcej
Finałowe spotkanie z Unitalentem
czwartek, 23 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Slawomir Niedźwiecki

23 maja w auli I LO w Bielsku Podlaskim odbył się wielki finał projektu "Nie tylko święci garnki lepią". Swoją obecnością zaszczycił nas Jasiek Mela, który opowiadał o pasjach i emocjach w życiu i biznesie! 


Czytaj więcej
Finał projektu "Nie tylko święci garnki lepią"
czwartek, 23 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

23 maja br. w auli I LO w Bielsku Podlaskim odbył się wielki finał projektu skierowanego do młodzieży ze szkół średnich w Bielsku Podlaskim "Nie tylko święci garnki lepią". W projekcie uczestniczyli m.in. uczniowie naszej szkoły. Gościem specjalnym wydarzenia był Jasiek Mela, który opowiadał o pasjach i emocjach w życiu i biznesie!

Spotkanie zorganizowała Fundacja Unitalent. Celem Fundacji jest działalność na rzecz dobra publicznego w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innych indywidualnych aktywności na terenie działania Grupy Unibep, w tym na terenie województwa podlaskiego, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Innymi celami Fundacji są: promowanie postaw proprzedsiębiorczych i proaktywnych, edukowanie, rozwijanie i wspieranie talentów biznesowych i innych oraz promocja i organizacja wolontariatu pracowniczego.


Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego
wtorek, 21 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Prolog – V Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego rozpoczną się w naszym mieście we czwartek 23 maja i potrwają do niedzieli 26 maja 2019 r.

Nazwa tego ważnego, cyklicznego przedsięwzięcia kulturalno-naukowego pochodzi od najstarszej słowiańskiej księgi rękopiśmiennej z Bielska Podlaskiego. Jest to dwutomowa księga – „Prolog, czyli żywoty świętych na cały rok”, spisane w 1496 r. na zlecenie Sołtana Sołtanowicza, namiestnika bielskiego.

Tegoroczny Prolog rozpocznie się w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, gdzie 23 i 24 maja odbędzie się międzynarodowa konferencja historyczno-kulturowa: „Podlasie, Polesie, Grodzieńszczyzna”. Jednym z wiodących wątków konferencji będzie epoka Unii Lubelskiej na Podlasiu, której 450-lecie w tym roku obchodzimy. Uczestnicy rozmawiać będą także o dziedzictwie muzyki liturgicznej w Bizancjum i na Bałkanach oraz rozważać o teologicznym sensie harmonii między sztuką cerkiewną i przyrodą.


Czytaj więcej
Wielki finał projektu "Nie tylko święci garnki lepią"
poniedziałek, 20 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Już za kilka dni wielki finał projektu "Nie tylko święci garnki lepią" ‼

Swoją obecnością zaszczyci nas Jasiek Mela, który opowie o pasjach i emocjach w życiu i biznesie! 23 MAJA godz. 11.00 Aula I LO w Bielsku Podlaskim

Będzie się działo! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Gościem naszej szkoły był Zmicier Bartosik
niedziela, 19 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

9 maja br. gościem naszej szkoły był Zmicier Bartosik – białoruski bard oraz pisarz. Jest on m.in. autorem książki pt.: „Быў у пана верабейка гаварушчы”, za którą w 2017 r. otrzymał dwie prestiżowe nagrody literackie – Nagrodę literacką imienia Jerzego Giedroycia oraz Nagrodę literacką imienia Alesia Adamowicza.


Czytaj więcej
Spotkanie z rodziacami - 22.05.2019, godz. 17.00
poniedziałek, 13 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich odbędzie się 22 maja (środa) o godz. 17.00


Matura 2019
niedziela, 5 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
środa, 1 maja 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.


Matura 2019 - terminy egzaminów
wtorek, 30 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Termin dodatkowy przystąpienia do egzaminu maturalnych, dla tych absolwentów szkół średnich, którzy uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na zdawanie matury w terminie dodatkowym, zaplanowano od 3 do 19 czerwca 2019 roku.

Sesja poprawkowa odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2019 roku. Maturę poprawiać można wtedy, gdy nie zaliczyło się egzaminu z tylko jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.


15 lat Polski w Unii Europejskiej
wtorek, 30 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

30 kwietnia na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się wydarzenie plenerowe z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej „Gramy dla Europy”.

Dokładnie 15 lat temu – 1 maja 2004 roku – Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Współpraca polityczna, kulturalna i gospodarcza w ramach UE, przekraczanie granic bez paszportów, modernizacja infrastruktury – to tylko niektóre dowody, że ostatnie lata to naprawdę dobry czas dla Polski. 15 lat to doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu! Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury przygotowało cykl wydarzeń kulturalnych osnutych wokół rocznicy. Jednym z nich jest wielkie widowisko „Gramy dla Europy”, współorganizowane z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, w którym artyści przygotowali muzyczne duety i nieznane dotąd aranżacje ulubionych utworów z ostatniego piętnastolecia.


Czytaj więcej
Tam po majowuj rosie 2019
wtorek, 30 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Podlasko - Poleskie Spotkania w Tradycji TAM PO MAJOWUOJ ROSIE. Rozpoczynamy w piątek pierwszego tygodnia po Wielkanocy, w dniu św. Gabriela Zabłudowskiego. W tym roku geografia naszych wędrówek z korowodami wołoczebnymi, ohulkami, obchodami zasiewów żyta, muzyką i tańcami, jest szeroka - od Topilca na północy, po Rogacze i Dasze na południu. Wspólnie z nami będą wędrować śpiewacy i muzykanci z Chocisławia, Terebienia, Dziatłowicz, Połocka, Lublina, Sankt-Petersburga i in. Szczegółowy program na plakacie.


Prezentujemy Ranking IT Szkoła sporządzony na dzień 29.04.2019
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich 26.04.2019
piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fotoreportaż Aleksandra Zinkiewicz

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odegraniem hymnu narodowego. Pan dyrektor Andrzej Stepaniuk dokonał podsumowania osiągnięć absolwentów w ciągu trzyletniego okresu nauki w liceum. Wraz z wychowawcami dokonał wręczenia nagród i wyróżnień uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole oraz brali czynny udział w pracy różnych organizacji szkolnych i pozaszkolnych. Najlepsi sportowcy otrzymali puchary z rąk Pani Justyny Iganowicz-Car i Pana Eugeniusza Bedeniczuka.

W imieniu maturzystów głos zabrał Jakub Wieremiejuk. Wyrazy serdeczności starszym kolegom przekazała także przedstawicielka klas drugich, Natalia Burak. Absolwenci poszczególnych klas byli zapraszani po odbiór świadectw, listów gratulacyjnych i nagród, które odbierali z rąk Dyrektora Szkoły i Wychowawców. Szczęśliwi, aczkolwiek wzruszeni maturzyści po zakończeniu części oficjalnej udali się do klas na spotkanie ze swoimi kolegami oraz wychowawcami.

Naszym absolwentom życzymy szczęścia w dalszym życiu, wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów oraz pomyślnie zdanej matury.


Zaproszenie na powiatowe obchody Narodowego Święta 3 Maja
piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >