Uroczystości - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

UroczystościNadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej Uładzimir Czuszau odwiedził Nasze Liceum
piątek, 21 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

21 lutego Nasze Liceum odwiedził  Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej pan Uładzimir Czuszau. Towarzyszyli mu m.in. pani Ilona Yurevicz – dyrektor Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie i pani Alla Fedorova – Konsul Generalny Republiki Białoruś w Białymstoku.


Czytaj więcej
Studniówka 2020 w II LO z BJN
poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fotoreportaż Natalia Stepaniuk

19 stycznia uczniowie Naszej Szkoły bawili się na balu studniówkowym. Ostatnie chwile beztroski w liceum właśnie minęły, studniówka na zawsze pozostanie w pamięci uczniów. Teraz czas zacząć myśleć o zbliżającej się wielkimi krokami maturze. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Kанцэрт калядак 2020
środa, 15 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Natalia Stepaniuk

14 студзеня 2020 года вучні і настаўнікі нашай школы ўжо чарговы раз сустрэліся на канцэрце калядак. Вядучыя прыпомнілі ўсім, якія калісьці былі святочныя традыцыі і звычаі, расказалі пра калядаванне. 


Czytaj więcej
Świąteczna kartka od Samorządu Uczniowskiego
niedziela, 22 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Autorką kartki jest Katarzyna Łukaszuk, kl. III A


Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem
piątek, 20 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej
Świąteczny klimat w Starostwie Powiatowym
środa, 18 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

17 grudnia w Starostwie Powiatowym zapanował świąteczny klimat. Nasi uczniowie odwiedzili starostów, by złożyć im życzenia świąteczne i zaśpiewać kolędy. Młodzież zaśpiewała kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Starostowie Sławomir Jerzy Snarski i Piotr Bożko podejmowali gości słodyczami oraz wręczyli im drobne upominki.


Obchody Mikołajek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
piątek, 13 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

6 grudnia uczniowie naszej szkoły gościnnie uczestniczyli w obchodach Mikołajek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Wolontariusze z naszej szkoły z okazji tej uroczystości przygotowali wiele zabaw oraz występów.


Czytaj więcej
Zapraszenie na powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2019 r. w Bielsku Podlaskim
wtorek, 5 listopada 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie białoruskiego barda
środa, 30 października 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

28 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie białoruskiego barda,  gwiazdy tegorocznego koncertu galowego „Jesieni Bardów”– Zmiciera Wajciuszkiewicza. 


Czytaj więcej
Niedziela białoruska w Białymstoku
wtorek, 22 października 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Alina Wawrzeniuk i Todar Wajciushkevich

Galeria Arsenał oraz Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach zapraszają 27 października 2019 na:
Niedzielę białoruską w Białymstoku
Godz. 11:00 – oprowadzanie w języku białoruskim po wystawie „DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu"
Przewodniczka: Alina Wawrzeniuk
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
Wstęp wolny

Czytaj więcej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej
poniedziałek, 21 października 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

F

Organizatorzy uroczystości i gospodarze wraz z zaproszonymi gośćmi. Fot. Aleksandra Zinkiewicz. 

16 października 2019r. w Naszej Szkole odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami uroczystości byli: Starosta Bielski Sławomir Jerzy Snarski oraz Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza Andrzej Stepaniuk.

Podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, gratulacje i uznanie dla aktywnej i twórczej postawy nauczycieli pracujących w szkołach powiatu wyraził  starosta Bielski Sławomir Jerzy Snarski. Podziękował w imieniu organu prowadzącego za zaangażowanie szkół w życie społeczności powiatu, a także życzył wszystkim pracownikom placówek oświatowych radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów zawodowych i osobistych. Święto Edukacji Narodowej stało się też okazją do uhonorowania nauczycieli wyróżniających się osiągnięciami zawodowymi.
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły będącej gospodarzem uroczystości.

Поўны збор спадчыны Скарыны ў падарунак беларускаму ліцэю ў Бельску
czwartek, 3 października 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Поўнае выданне кніжнай спадчыны беларускага першадрукара Францыска Скарыны ў падарунак ад дырэктара Нацыянальнага акадэмічнага тэатру імя Янкі Купалы ў Менску атрымаў Агульнаадукацыйны ліцэй з беларускай мовай навучання ў Бельску-Падляшскім.

Валя Лаеўская, Беларускае Радыё Рацыя

Więcej na: Radio Racja


Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych 22.09.2019
poniedziałek, 23 września 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

22 września 2019r. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w obecności rodziców i grona pedagogicznego odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Tak oto, z tym dniem uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim


Czytaj więcej
Dziś nasza społeczność szkolna wybudziła się z wakacyjnych marzeń.
poniedziałek, 2 września 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Natalia Kadłubowska

Dziś nasza społeczność szkolna wybudziła się z wakacyjnych marzeń, po raz kolejny uczestnicząc w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Te jakże emocjonujące chwile upiększyła przemowa Dyrektora Andrzeja Stepaniuka.  W tym roku powitaliśmy w naszych skromnych progach absolwentów zarówno gimnazjum, jak i szkoły podstawowej, którzy, tak samo jak kiedyś my wszyscy, w stresie oczekiwali na to, co ich czeka. Mamy nadzieję, że będziecie czerpali przyjemność z każdej chwili spędzonej z nami i życzymy wam samych sukcesów. :) 

Wakacje minęły, czas znów wpaść w wir pracy! Wszystkim - zarówno profesorom, jaki i uczniom- życzymy, aby ten rok szkolny był owocny i pełen uśmiechu. :)

Katarzyna Terechowicz


Czytaj więcej
<1 >