Spotkanie z białoruskim poetą Konstantym Ciełuszeckim - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Spotkanie z białoruskim poetą Konstantym Ciełuszeckim
piątek, 17 czerwca 2016 roku
Kategoria: Pozostałe

17 czerwca uczniowie klas II A, II D i II C mieli przyjemność spotkania się ze znakomitym białoruskim poetą – Konstantym Ciełuszeckim.

Pisarz większość swojego życia spędził na terenach Puszczy Białowieskiej, stąd też w jego twórczości, którą zaprezentował uczniom znalazło się wiele wierszy o tematyce dotyczącej przyrody, grzybobrania czy polowań. Konstanty Ciełuszecki przedstawił nam różnice w życiu na wsi kiedyś i teraz. Spotkanie zakończyło się matematyczną zagadką. Uczniowie wyszli ze spotkania zadowoleni, pod ogromnym wrażeniem nieco nietypowej poezji.

Patrycja Ignatiuk

Fot. Dominika Nowicka i Grzegorz Ignatowicz