Nasi młodzi naukowcy na II Młodzieżowej Konferencji – „Rozwój zrównoważony i dziedzictwo kulturowe” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

środa, 22 czerwca 2016 roku

15 czerwca uczniowie klasy I B uczestniczyli na Wydziale Biologicznym UwB w II Młodzieżowej Konferencji – „Rozwój zrównoważony i dziedzictwo kulturowe”

Wydział Chemii przygotował uczestnikom konferencji pokaz doświadczalny z elementami teatru. Uczniowie naszej szkoły skorzystali również z oferty Muzeum Przyrodniczego UwB.

Konferencja stanowiła innowacyjną formułę edukacji poprzez rozbudzanie pasji naukowych uczniów i wprowadzenia przyszłych studentów kierunków przyrodniczych w problematykę ochrony i zarządzania dziedzictwem przyrodniczym ze szczególnym uwzględnieniem idei zrównoważonego rozwoju.
Uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z prezentacjami naukowców, finalistów oraz laureatów olimpiad przyedmiotowych, nawiązania z nimi kontaktu poprzez zadawanie pytań.
Szczególnie ważny dla uczniów okazał się bezpośredni kontakt z pracownikami naukowymi Wydziału Biologii i Chemii.

Opiekunowie Irena Trojanczuk, Halina Jakimiuk