„Romeo i Julia” po białorusku - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

„Romeo i Julia” po białorusku
środa, 11 października 2017 roku
Kategoria: Pozostałe

Fot. Archiwum Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

05 października uczniowie klas drugich wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu wg dramatu Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Spektakl odbył się w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Spektakl odbył się w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.  Uczniowie mieli przyjemność  obejrzeć dramat „Romeo i Julia” w wykonaniu grupy teatralnej z Muzeum Białoruskiego, której członkiem  jest uczeń naszego liceum Piotr Świderski. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem Pani Joanny Troc. Sztuka została przetłumaczona na język białoruski i wykonana w oparciu o elementy naszej miejscowej kultury. Na szczególną uwagę zasługuje oprawa muzyczna spektaklu. Wszyscy uczniowie byli pod wielkim wrażeniem występu i umiejętności aktorskich członków grupy teatralnej.