Studniówka w Naszym Liceum - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Studniówka w Naszym Liceum
wtorek, 23 stycznia 2018 roku
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Aleksandry Zinkiewicz

Sprawdziłam w słowniku PWN hasło: moda.  Dlaczego ? Otóż w niedzielę 21 stycznia mieliśmy Studniówkę i mój ulubiony dziennikarz zapytał mnie: ,,Jaka moda obowiązuje w tym roku na studniówce ? ". Jestem dziewczyną, dlatego też bez większego zastanowienia się zaczęłam mówić, co jest fajne, a co passe. Słownik tłumaczy modę jako: krótkotrwałą popularność czegoś nowego w jakiejś dziedzinie. Olśniło mnie później (jak zawsze po czasie), że Panu z radia mogło wcale  nie chodzić  o ubrania, a raczej o jakąś nową formę spędzania studniówki. Tego nie wiem… Wiem jednak, że nigdy nie mija moda na dobrą zabawę i pomimo tego, że każdy z nas rozumie ją inaczej, to jednak chce mieć niezapomniane wspomnienia.

-Dlaczego studniówki Białorusów są najlepsze ?

-Bo … są organizowane w naszej szkole. Mnóstwo super wspomnień mamy właśnie stąd, czujemy się tu dobrze, swojo. Bądźmy szczerzy szkoła stała się trochę jak dom.. Chcemy by goście, których zapraszamy także czuli się "jak w domu".
Staraliśmy się by wszystko było na tip top. Wielu z nas fizycznie wykonało ogrom pracy, a co do tych bardziej biernych wierzymy, że wspierali nas mentalnie :)
Część oficjalna, polonez przygotowany przez wspaniałą i niepowtarzalną instruktorkę, przemówienia: te wspaniałe i te nudne, uśmiechy, łzy, jedzenie, tańce: szalone i spokojne, zdjęcia: profesjonalne i te z ręki… Nie brakowało niczego !

Może ktoś z nas czuje się rozczarowany, może komuś nie wyszła fryzura, być może komuś złamał się paznokieć, albo partnerka okazała się być wredną i kłótliwą babą, może spuchły wam stopy … Spróbujmy wybrać chociaż jedną miłą rzecz i ją zapamiętać. Może to być taniec, uśmiech, dobre ciasto, czy komplement. W jakim celu ? A w takim, żebyście gdy zapyta was wnuczek:
,,E babciadziadek, a w Twoich zamierzchłych czasach też były jakieś studniówki ???", mogli uśmiechnąć się przypomnieć tą rzecz i odpowiedzieć:
-Nie JAKIEŚ dziecko, a NAJLEPSZE na świecie".

PS: Pozdrawiamy wszystkich, którzy popełnili błąd dekady i nie przyszli...
Dziękujemy tym, którzy z nami byli i będą :)

Magda Malisz