Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Naszej Szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Naszej Szkole
sobota, 10 listopada 2018 roku
Kategoria: Uroczystości

Narodowe Święto Niepodległości 2018 w obiektywie Aleksandry Zinkiewicz

9 listopada odbyły się w naszej szkole szkolne uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną "Drogi do niepodległości" przygotowaną przez klasę IA. Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom konkursów: literacko-plastycznego "Radosna Niepodległa" i historycznego "Polska Niepodległa". W konkursie literacko-plastycznym laureatami zostali:

• I miejsca - Ewelina Sadowska
  • II miejsce - Michał Roman Aleksandrowicz
  • III miejsce - Edyta Stefanowska

Karolina Kadłubowska

Magdalena Kustyniuk

W konkursie historycznym najlepsi okazali się:

• I miejsce - Błażej Jaroszewicz
  • II miejsce -  Maria Tarasiuk
  • III miejsce - Michał Mateusz Popławski

Z okazji święta zaprezentowała się każda z klas pierwszych i drugich. W wykonaniu uczniów można było usłyszeć wiersze ("Reduta Ordona", "W moim domu", "Gawęda o miłości ziemi ojczystej") i pieśni patriotyczne ("Rota", "Pierwsza brygada", "Ojczyzno ma", "Piechota"). Klasa IB przygotowała pokaz mody z okresu XX-lecia międzywojennego. Klasa IC/D przygotowała przedstawienie na podstawie scenariusza napisanego przez ucznia tej klasy - Michała Romana Aleksandrowicza.

Podczas uroczystości wystąpił też szkolny zespół wokalny "Spadczyna".

Finałowym momentem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Katarzyna Ignatiuk