Konkurs historyczny "Polska Niepodległa" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Konkurs historyczny "Polska Niepodległa"
poniedziałek, 12 listopada 2018 roku

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbył się konkurs historyczny "Polska Niepodległa". W I etapie, który odbył się 11 października udział brali wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich oraz zainteresowani uczniowie klas trzecich. Łącznie wzięło udział 147 uczniów. Najlepsi /32 osoby/ zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, który odbył się 6 listopada.

W II etapie, wzięli udział oprócz naszych uczniów również ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, pod opieką Pani Aliny Parfieniuk. Uczniów z klasy III gimnazjum i z klasy 8 szkoły podstawowej przygotowały Pani Eugenia Jakubiuk i właśnie Pani Alina Parfieniuk. Konkurs rozpoczął się od wręczenia każdemu przybyłemu uczniowi dyplomu oraz drobnego upominku, gdyż już na tym etapie, jak podkreślił dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim pan Andrzej Stepaniuk, każdy jest zwycięzcą. Następnie uczniowie i przybyli nauczyciele z II LO przystąpili do rozwiązania testu przygotowanego w formie kahoota. Emocje były bardzo duże, gdyż każdy na bieżąco znał swoje postępy i wyniki. Po ostatnim 30 pytaniu okazało się, że zwyciężyli:

• miejsce I - Błażej Jaroszewicz klasa II a/c,
  • miejsce II - Maria Tarasiuk klasa I/a/c,
  • miejsce III - Michał Mateusz Popławski - klasa I a/c

Gratulujemy!

Na podkreślenie zasługują bardzo dobre wyniki naszych młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza. Dziękujemy im za udział i jeszcze raz gratulujemy! Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 9 listopada, w czasie szkolnych uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nagrody zwycięzcom wręczył przybyły na szkolne uroczystości Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Pan Anatol Grzegorz Tymiński. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Łukaszukowi, absolwentowi naszej szkoły, za finansowe wsparcie Konkursu. Nad stroną merytoryczną konkursu czuwał Pan Włodzimierz Wawulski, a nad stroną techniczną Pan Walery Skrundź.