Uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionych artystycznie przyznanych przez zarząd województwa podlaskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

niedziela, 24 lutego 2019 roku

W miniony czwartek - 22 lutego br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów uzdolnionych artystycznie przyznanych przez zarząd województwa podlaskiego. Wśród nagrodzonych 120 osób znalazły się uczennice naszego liceum: Weronika Niczyporuk (III D), Urszula Oleksiak (IIB) oraz Maria Tarasiuk (ICD). Razem z uczniami, naszą szkołę  reprezentowała Pani Iwona Anna Czyżyk. Stypendia były wręczane na dużej scenie Opery Podlaskiej przez marszałka Artura Kosickiego oraz wicemarszałków Stanisława Derehajło i Marka Olbrysia.

Jak wiadomo, język sztuki jest językiem wyjątkowym, pięknym i trudnym. Przekazuje informacje, emocje, różne historie za pomocą  dziedzin twórczości artystycznej: muzyki, tańca, plastyki czy animacji. Miniona gala była dowodem, jak wiele talentów skrywa nasze województwo. Wiele z nich jest zapewne jeszcze nieodkrytych. Tak więc cieszmy się razem z osobami, których praca artystyczna została doceniona i bądźmy dumni, że mamy takich uczniów wśród naszej społeczności szkolnej.