Młodzież naszej szkoły odwiedziła Prawosławny Dom Opieki "Eleos" Diecezji Warszawsko-Bielskiej w Grabarce - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

środa, 22 stycznia 2020 roku

Dnia 16 stycznia młodzież naszej szkoły odwiedziła Prawosławny Dom Opieki "Eleos" Diecezji Warszawsko-Bielskiej w Grabarce.

Rożdiestwo Christowo Angieł proletieł,
On letieł po niebu, ludiam piesniu pieł:
Wsie ludie likujtie, siej dień torżestwujtie,
Dnies’ Christowo Rożdiestwo.

Ja leczu od Boga, radost’ wam prinios,
Szto w pieszczere tiomnoj rodiłsia Christos.
Skorej pospieszajtie, Mładienca witajtie
Nowonarożdiennaho.

Ta i inne kolędy rozbrzmiewały w świetlicy Domu Opieki przez ponad godzinę i w oczach zgromadzonych tam mieszkańców widzieliśmy łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że nasz występ choć w małym stopniu odmienił ten jeden styczniowy, słoneczny dzień, w życiu pensjonariuszy tego domu. Na ręce Ojca Ignacego złożyliśmy produkty spożywcze, które zebrali uczniowie i Rada Pedagogiczna II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Opiekunowie: Ewa Ostapkowicz i Włodzimierz Wawulski