VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

piątek, 7 lutego 2020 roku

Dnia 13.11.2019r w naszej szkole miała miejsce VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza" skierowana do uczniów szkół średnich. Olimpiada obejmowała życiorys romantycznego poety oraz znajomość jego utworów. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 15 pytań zarówno otwartych jak i zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl IIc Marta Troc i Emilia Romańczuk. Z całej Polski udział brało 317 licealistów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Marta Troc zajęła 1 miejsce, a Emilia Romańczuk 11.

Gratulujemy! Opiekun mgr Alicja Kobus