"Europa z naszej ulicy" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

"Europa z naszej ulicy"
czwartek, 27 lutego 2020 roku

Dnia 26 lutego w Warszawie odbył się drugi etap konkursu "Europa z naszej ulicy" organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Fundację Liberalna Edukacja. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem było odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwijanie życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Bowtruczuk, Aleksandra Rogoza, Patryk Romaniuk, Sebastian Maciejewski, Michał Kozłowski i Damian Dmitruk. Uczniowie przygotowali  film pt."Orla - wielokulturowość, tolerancja i pamięć". Opiekunem grupy był pan Włodzimierz Wawulski.

W środę odbyła się prezentacja naszego projektu przed Komisją w składzie:

• Maria Holzer, Dyrektor Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży
  • Jacek Giedrojć, Założyciel Fundacji Liberalnej Edukacji
  • Anna Dziewit-Meller, dziennikarka radiowa i telewizyjna
  • Radosław Ciszewski, Wiceprezes Instytutu Samorządowego
  • Arkadiusz Wojnarowsk,i scenarzysta, producent filmowy.
  • Nad całością czuwał pan Sławomir Piwowarczyk.

Uczniowie pełni tremy opowiadali o pracy zespołu, jego założeniach, o tym czego dzięki temu projektowi się dowiedzieli. Opowiadali w sposób bardzo interesujący, gdyż jak się okazało następnego dnia , nasza grupa została laureatem  Konkursu „Europa z naszej ulicy” i w nagrodę w kwietniu 2020 roku odwiedzi Parlament Europejski. Gratulujemy!