Szanowni Maturzyści - Absolwenci II LO z BJN! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Szanowni Maturzyści - Absolwenci II LO z BJN!
czwartek, 23 kwietnia 2020 roku
Kategoria: Uroczystości

Jednoczesne radość i smutek targają w dniu dzisiejszym moją duszą. Radość, bo mogę gratulować Wam ukończenia II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, smutek gdyż nie mogę zrobić tego osobiście. A tak chciałoby się wręczyć Wam w dniu dzisiejszym świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego i spojrzeć w Wasze radosne oczy, bo przecież dzisiaj możecie tylko się cieszyć. Oto staliście cząstką elitarnej grupy ponad 6000 absolwentów Bielskich Białorusów. Tak, to wśród Was jest sześciotysięczna absolwentka Naszego Liceum - Gabriela Litwinczuk.

Gratuluję Wam wszystkim! Dziękuję za wszystko co wnieśliście do szkoły (nie w sensie dosłownym Szymuś). Dziękuję tym, którzy bardzo godnie reprezentowali szkołę na zewnątrz. Wasze sukcesy pozostaną w historii szkoły na zawsze. Szczególnie pragnę podziękować Martynie Grygoruk za wspaniałą uczniowską i ludzką postawę w ciągu trzech lat pobytu w Liceum. Dziękuję  Julii Bańkowskiej, Katarzynie Łukaszuk, Aleksandrze Zinkiewicz, Błażejowi Jaroszewiczowi, Maksymowi Fionikowi i wielu innym uczniom,  którzy swoją postawą sławili Naszą Szkołę. Wszyscy jesteście wyjątkowi, chociażby z powodu takiego właśnie zakończenia Waszej nauki w szkole.

Przed nami egzamin maturalny, bo mimo wszystko kiedyś się on odbędzie. Wiem, że jest Wam bardzo trudno zmobilizować się do dalszej zdalnej pracy.  Ale proszę Was o pełną koncentrację. Nie zapominajcie o ambitnych planach, które mieliście i macie nadal. Nauczyciele są w dalszym ciągu do Waszej dyspozycji.

Bardzo serdecznie dziękuję za oddaną pracę wszystkim nauczycielom,  a wychowawczyniom klas trzecich dziękuję za trzyletnie wychowywanie i  opiekę (a nie zawsze było łatwo, prawda Tomeczku?).

Dziękuję wszystkim rodzicom za współpracę i dążenie razem z nami do wspólnego celu.

Szanowni absolwenci! Życzę Wam wielu sukcesów w Waszym dorosłym życiu. Nie zapominajcie nigdy w jakiej szkole się uczyliście.

Ніколі не забывайце хто Вы і адкуль Ваш род! Шчасця Вам і ўдачаў!

Andrzej Stepaniuk

dyrektor II LO z BJN