Warszawski Festiwal Filmoteki Szkolnej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Warszawski Festiwal Filmoteki Szkolnej
poniedziałek, 1 października 2012 roku
Kategoria: Pozostałe

W dniach 27 oraz 28 września pod opieką pani profesor Mirosławy Maleszewskiej na warszawski Festiwal Filmoteki Szkolnej wyjechała delegacja w składzie: Justyna Demianiuk, Anna Sielewonowicz i Mateusz Jurczuk. Wyjazd był formą nagrody za zeszłoroczną pracę w ramach klubu Filmoteki Szkolnej, w którym uczniowie naszego liceum mogli wspólnie oglądać filmy, pisać ich recenzje, a nawet sami je tworzyć.

W ciągu dwóch dni mieliśmy okazję poznać kinomanów z całej Polski oraz brać udział w licznych seansach, uroczystościach i warsztatach. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu się, wybraliśmy się liczną grupą do Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie odbyły się m.in. warsztaty aktorskie z aktorem teatralnym i telewizyjnym Andrzejem Mastalerzem. Po powrocie wzięliśmy udział we wspólnym oglądaniu krótkometrażówek nakręconych specjalnie na konkurs Filmoteki Szkolnej „Akcja!”.

Drugiego dnia ponownie znaleźliśmy się w Warszawskiej „filmówce”, aby na targach, pośród dziesiątek innych polskich szkół zaprezentować kinematograficzne osiągnięcia II LOzBJN. Na naszym stoisku znalazły się fotografie ze spotkań szkolnego klubu filmowego (z m.in. dziennikarzem białostockiego oddziału TVP, panem Mikołajem Wawrzeniukiem), nagrodzona w konkursie recenzja „Eroiki”, a także materiały promocyjne. Poza tym w czasie trwania targów mieliśmy okazję spotkać znane osobistości świata filmowego: Adama Woronowicza, Macieja Ślesickiego, Joannę Kulig, Xawerego Żuławskiego i innych. Wyjazd uznaliśmy za udany i naprawdę wartościowy.

Fot. Pani profesor Mirosława Maleszewska oraz Justyna Demianiuk, Anna Sielewonowicz i Mateusz Jurczuk