Półfinał Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Półfinał Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych
poniedziałek, 8 października 2012 roku
Kategoria: Sport

Sobota, 28 września br. w ciepły i słoneczny dzień zgromadziła na stadionie „Zwierzyńca” w Białymstoku ponad 40 szkół ponadgimnazjanych z województwa podlaskiego. Jak co roku tak liczną obsadą cieszy się liga lekkoatletyczna, która odbywa się równolegle z Memoriałem Aleksandra Wojny, zmarłego przed laty nauczyciela i wychowawcy młodzieży.

Powiat bielski reprezentowały dwie szkoły ZSNr 1 z drużyną chłopców i II LOzBJN dwie drużyny: dziewczęta i chłopcy. Warunki pogodowe sprzyjały dobrym startom co wykorzystali nasi reprezentanci. Najlepiej punktująca wśród dziewcząt to: Anna Andrusiewicz III C – rzut dyskiem 1 kg 25,24 m, (80 pkt.), Monika Gwoździej II D – pchnięcie kulą 4 kg – 8,3 m (77 pkt.) i Maria Kołos II D – w skoku wzwyż – 140 cm (68 pkt). Najlepsza czwórka chłopców punktowała w granicach 100 punktów, byli to: Bartłomiej Bedeniczuk II B – skok wzwyż – 2,00 m (134 pkt.), Adrian Roszczyc III A – rzut dyskiem 1,75 kg  - 36,46 (101 pkt.), Piotr Martyniuk III D – rzut oszczepem – 44,24 m (100 pkt.) i Adam Onufryjuk III A – w pchnięciu kulą 6 kg – 12,24 (99 pkt.).

Do punktacji drużynowej sumuje się 12 najlepszych wyników,  w tym wynik sztafety 4x100m. Reprezentacje naszej szkoły po podsumowaniu 12 najlepszych wyników zgromadziły: dziewczęta 760 pkt., chłopcy 999 pkt. Do finału 12 najlepszych drużyn województwa podlaskiego awansowały obydwie nasze drużyny -  dziewczęta na IX i chłopcy na VIII miejscu. Finał odbędzie się wiosną, 27 kwietnia 2013r. na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku.

Zredagował E.Bedeniczuk