Eliminacje rejonowe XX Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2013” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje rejonowe XX Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2013”
poniedziałek, 18 lutego 2013 roku

Eliminacje rejonowe XX Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2013” organizowane przez Zarząd Główny Białoruskiego-Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku odbyły się 16 lutego 2013r. w Bielskim  Domu Kultury.

Szkołę reprezentowali:

• zespół Spadczyna – I miejsce
  • tercet w składzie Patrycja Suproniuk, Anna Gul i Magdalena Malinowska – I miejsce
  • solistka Anita Jabłuszewska – II miejsce

Gratulujemy! Opiekun mgr Joanna Chilkiewicz

16 lutego w BDK-u odbyły się XX eliminacje konkursu piosenki białoruskiej. Również i w tym roku nasza szkoła miała swoich przedstawicieli, którzy bardzo dobrze podołali owemu zadaniu. Anita Jabłuszewska, występująca w kategorii soliści zajęła wyśmienite drugie miejsce, a Natalia Rokicka przygotowywana przez P. Annę Wiercińską - pierwsze. Anna Gul, Magdalena Malinowska i Patrycja Suproniuk, które śpiewały w tercecie zostały nagrodzone pierwszym miejscem. Nie zawiódł także szkolny zespół "Spadczyna", któremu również przyznano pierwsze miejsce. Publiczność bawiła się doskonale podczas występów uczennic naszej szkoły, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszystkich wykonawców, oprócz Natalii, przygotowała P. Joanna Chilkiewicz. Na konkursie można było usłyszeć także zespoły takie jak ,,Małanka” czy ,,Wasiloczki”. Eliminacje centralne konkursu odbędą się już w najbliższą niedzielę 24 lutego w Filharmonii Białostockiej o godz. 10. Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz P. Asi i niecierpliwe czekamy na dalsze wyniki.

Aleksandra Warszycka

Zdjęcia z uroczystości