Wielki sukces Kamila Tworkowskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wielki sukces Kamila Tworkowskiego
poniedziałek, 18 marca 2013 roku

Dnia 15 marca 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Solidarności. Wśród laureatów znalazł się nasz uczeń Kamil Tworkowski (klasa Ib), który zajął II miejsce. Bardzo dobry wynik uzyskała również Ewa Korolko uczennica klasy Ia, która zajęła VI miejsce.

W całym kraju do pytań zasiadło ponad 800 uczniów. Test składał się z różnorodnych zadań wielokrotnego wyboru, sprawdzających wiedzę historyczną. Najlepsze trójki z każdego regionu utworzą drużyny, które rywalizować będą ze sobą w finale "Olimpiady Solidarności". Między etapem wojewódzkim a ogólnopolskim 16 drużyn przyjedzie do Gdańska na dwudniową wizytę studyjną. Finał konkursu odbędzie się 4 czerwca 2013 roku w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Każda z drużyn będzie miała za zadanie przedstawić multimedialną prezentację, którą przygotuje wcześniej, a jury konkursu będzie potem zadawać drużynie pytania. Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest fundacja Centrum Solidarności z Gdańska. Honorowym patronem jest Lech Wałęsa.
Opiekunem uczniów był Włodzimierz Wawulski

Pragniemy podziękować panu Kazimierzowi Leszczyńskiemu, pierwszemu przewodniczącemu NSZZ "Solidarność" w Bielsku Podlaskim oraz Zdzisławowi Tworkowskiemu obecnemu przewodniczącemu Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” w Bielsku Podlaskim za pomoc w gromadzeniu materiałów na potrzeby niniejszej Olimpiady.