Uroczyste zakończenie nauki w klasach trzecich - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Uroczyste zakończenie nauki w klasach trzecich
niedziela, 28 kwietnia 2013 roku
Kategoria: Uroczystości

26 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie nauki klas trzecich. Tegorocznych maturzystów zebranych na sali żegnali nauczyciele, rodzice oraz młodsi koledzy.

Zdjęcia Uli Lipato

Zdjęcia Ani Owerczuk

Wstępem do tych uroczystości była przemowa dyrektora naszej szkoły. Podziękował on uczniom za trzy lata wspólnej, ciężkiej pracy i wyróżnił osoby które przez ten czas aktywnie uczestniczyły w życiu szkoły. W imieniu uczniów klas trzecich wypowiedziała się Anita Jabłuszewska. W swoim przemówieniu dziękowała przede wszystkim nauczycielom za trud, który włożyli w ich edukację. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu „Spadczyna” oraz występ Anity Jabłuszewskiej. Następnie przyszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy byli członkami klubu spraw polsko-białoruskich (a było ich wielu). Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy odznaczyli się osiągnięciami w nauce oraz w sporcie. Potem zostały wręczone dla uczniów świadectwa ukończenia szkoły. Szczęśliwi aczkolwiek wzruszeni maturzyści po zakończeniu części oficjalnej udali się do klas na ostatnie spotkanie ze swoimi kolegami oraz wychowawcami. Jednak absolwenci nie zdążą na dobre zatęsknić za murami szkoły, ponieważ za niedługi czas wrócą tu, aby napisać egzamin dojrzałości.

Naszym absolwentom życzymy szczęścia w dalszym życiu, wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów oraz pomyślnie zdanej matury.

Kinga Badowiec