Inżynier firmy Microsoft, światowej klasy ekspert od spraw bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieci, w naszej szkole! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

niedziela, 16 czerwca 2013 roku
Kategoria: Pozostałe

Konferencja CONFidence 2013, odbywająca się w Krakowie, była powodem przyjazdu do Polski wielu wybitnych specjalistów zajmujących się szeroko pojętym problemem bezpieczeństwa komputerów, systemów i sieci komputerowych. Jednym z prelegentów i uczestników tej konferencji był Adam Zabrocki.

Całej społeczności szkolnej jest niezwykle miło, kiedy absolwenci po latach odwiedzają swoją szkołę i ciepło wspominają spędzone w niej lata, jeszcze milej, kiedy osiągają sukcesy w życiu, a najbardziej miło, jeżeli chcą spotkać się z młodzieżą i udzielić jej rad i wskazówek, jak takie sukcesy osiągać. Adam Zabrocki - pracujący obecnie w Redmond (USA), w siedzibie Microsoftu przy najnowszych produktach firmy, absolwent naszego liceum z roku 2004  - podczas każdej wizyty w rodzinnym mieście znajduje chwilę, by odwiedzić szkołę i zamienić kilka słów z wychowawcą. Nie zawsze czas pozwala mu na dłuższe rozmowy. Tym razem udało się wygospodarować kilka cennych godzin i Adam mógł spotkać się również z uczniami. Podczas długiej rozmowy, bo tak należy nazwać to spotkanie, opowiadał o swojej pasji, jaką jest informatyka, studiach na Politechnice Wrocławskiej i pracy. Tym ostatnim zagadnieniem, a szczególnie pracą w szwajcarskim CERNie (o czym pisaliśmy już wcześniej) zdołał zaciekawić nawet największych malkontentów. Gdyby nie napięty grafik i kolejne umówione spotkania, opowieściom Adama nie byłoby końca.

Końcowy wniosek wypływający z dyskusji jest jeden: sukces = pasja + ogrom pracy własnej + odrobina szczęścia.

Do zobaczenia podczas kolejnej wizyty w Bielsku!

Fot. Ireneusz Krasowski