Ranking na "Najlepszego Sportowca” II Liceum Ogólnokształcącego z BJN w Bielsku Podlaskim - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 20 czerwca 2013 roku

Ranking na "Najlepszego Sportowca” II Liceum Ogólnokształcącego z BJN w Bielsku Podl. w kategorii dziewcząt i chłopców, obejmujący młodzież klas pierwszych i drugich w roku szkolnym 2012/13, został rozstrzygnięty. po zakończeniu realizacji kalendarza startowego PWSZS obejmującego swoim zasięgiem szkoły ponadgimnazjalne województwa podlaskiego, rywalizacji na szczeblu powiatowym, zawodów wewnątrzszkolnych oraz indywidualnych startów o uzyskanie awansu do finału zawodów ogólnokrajowych, przyszedł czas na podsumowanie. Uczniowie startowali w zawodach lekkoatletycznych, pływaniu, siatkówce, tenisie stołowym i rozgrywkach szachowych.

Rywalizacja wśród dziewcząt przebiegała na wyrównanym poziomie. Czołówkę rankingu otwiera uczennica klasy (Ib) Julia Paniutycz -  lekkoatletyka i pływanie, z sumą 88punktów. Drugie miejsce zajęła Maria Kołos  (IId) - lekkoatletyka, siatkówka i pływanie, gromadząc na swoim koncie 75 punktów. Trzecie miejsce z sumą 66 punktów przypadło Annie Klimczuk (Ib) - lekkoatletyka i pływanie.

W kategorii chłopców klasyfikację zacznę od miejsca trzeciego, na którym uplasował się Jakub Raubo (IId) - lekkoatletyka, gromadząc 61 punktów. Drugie miejsce i 72,5 punktów uzbierał Andrzej Bujniuk (Ib) - lekkoatletyka. Na miejscu pierwszym z sumą 114 punktów znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca tego rankingu Bartłomiej Bedeniczuk (IIb) - Mistrz Polski juniorów młodszych w skoku wzwyż (206cm), równocześnie rekordzista województwa podlaskiego w tej kategorii wiekowej. Bartek również w tym roku wystartuje w Mistrzostwach Polski, już w kategorii juniora, które odbędą się 03-05 lipca 2013r. w Krakowie.

Pierwsze trójki laureatów rankingu na ,,Najlepszego Sportowca" naszej szkoły zostaną nagrodzeni pamiątkowymi pucharami na uroczystości zakończenia roku szkolnego 28 czerwca 2013r.

Organizator rankingu: mgr Eugeniusz Bedeniczuk

Eugeniusz Bedeniczuk