Wystąpienie do rodziców i uczniów - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wystąpienie do rodziców i uczniów
wtorek, 24 marca 2020 roku
Kategoria: Komunikaty

Szanowni Państwo – Rodzice uczniów II LO z BJN!

Drodzy Uczniowie!

Przedłuża się nasza rozłąka i konieczność pracy na odległość. Co najmniej do 10 kwietnia 2020 r. II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza będzie pracowało w systemie pracy pozaszkolnej.  Stawia to przed nami nowe wyzwania i wymusza próby znalezienia rozwiązań, które będą służyły uczniom II LO z BJN. Dlatego też od 26 marca rozpoczynamy naukę z wykorzystaniem platformy universality.io. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów, w oparciu o  plan zajęć lekcyjnych, będą w godzinach 8.00 – 12.00 przekazywać na e-maile uczniów zaproszenia do wspólnej pracy. Obowiązkiem każdego ucznia jest odpowiedzieć na to zaproszenie. To od nas nauczycieli i od was uczniów zależy na ile ta praca będzie efektywna. W procesie tym nie chodzi tylko o ocenianie waszych postępów, ale głównie o przekazanie Wam niezbędnej wiedzy.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż w czasie  tej pracy pojawi się wiele błędów i niedociągnięć. Nie tylko od nas będą one zależały. Wszyscy uczymy się tego systemu. Postaramy się, aby obciążenie uczniów nie było w żaden sposób przytłaczające, a z niektórych przedmiotów pojawią się jedynie niezbędne zagadnienia z podstawy programowej. W razie pytań proszę o kontakt z wychowawcami poszczególnych klas, do dyspozycji jest także telefon i e-mail szkoły. Część informacji pojawi się także na stronie www  i FB Liceum.

Szanowni Rodzice!

Prosimy Was o zrozumienie i pomoc w zaistniałej sytuacji. Pomóżcie, a czasami sprawdźcie aktywność „naszych milusińskich”.

Drodzy Uczniowie!

Stęskniłem się za Wami! Szkoła bez Was jest pusta i pozbawiona sensu istnienia. Nadal głęboko wierzę w to, iż już w nieodległej przyszłości spotkamy się wszyscy razem w Naszej Szkole (także w nocy np. w czasie kolejnej nocy filmowej). Bądźcie na co dzień ostrożni i stosujcie się do zaleceń związanych z zagrożeniem. Zróbmy wszystko, aby najbliższe tygodnie były dobrym przygotowaniem do powrotu do normalności.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie,

Andrzej Stepaniuk – dyrektor II LO z BJN