Dzień Otwarty Szkoły – 03-04-2023 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dzień Otwarty Szkoły – 03-04-2023
poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku
Kategoria: Uroczystości

3 kwietnia uczniowie klas ósmych SP podczas Dni Otwartych, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.

Na Dzień Otwarty zaplanowanych jest zawsze wiele atrakcji. Uczniowie oprowadzają gości po szkole, zapoznając z jej licznymi atutami, opowiadają co się dzieje ciekawego, jakie mamy zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań, drużyny sportowe. W salach lekcyjnych odbywają się przeróżne pokazy i prezentacje. Ważnym akcentem wizyty uczniów w naszym liceum jest spotkanie z Panem Dyrektorem Andrzejem Stepaniukiem oraz prezentacja zawierająca ofertę profili na kolejny rok szkolny.

WYBRANE PRZEDMIOTY W ZAKRESIE ROZSZERZONYM w roku szkolnym 2023/2024

• Klasa A - matematyka, fizyka, informatyka
  • Klasa B - biologia, chemia, język angielski
  • Klasa C - język polski, historia lub geografia język angielski

W tym roku podczas dni otwartych na pytanie „Dlaczego warto uczyć się w II LO z BJN” odpowiadali nie tylko uczniowie i nauczyciele liceum. Takie pytanie podczas prezentacji szkoły zadaliśmy sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja na oczach uczniów, zaledwie w ciągu kilku sekund wygenerowała zwięzłą odpowiedź. Efekt można obejrzeć na jednym z załączonych zdjęć. Zachęcamy do własnych eksperymentów w tym zakresie. No i serdecznie zapraszamy do naszego liceum, bo to jedyne takie liceum!

Fot. Sławomir Niedźwiecki