Х Пудл’ашско – Пал’ескi Фестывал’ Традыцыjнуj Кул’туры ТАМ ПО МАJОВУJ РОСI
06 - 31.05.2013
6 maja
Wielkanocny poniedziałek i św. Jerzego
13.00 Obchody zasiewów żyta w Studziwodach
15.00 Wołoczebne korowody w Grabowcu i Strykach gm. Bielsk Podlaski
7 maja (wielkanocny wtorek)
Malinniki gm. Orla
12.00 Obchody zasiewów żyta na polu
14.00 Korowód ze śpiewaniem ohulek we wsi
16.00 Tańce przy muzyce kapeli „Żemerwy”
Goście z Polesia białoruskiego:
zespół „Daronosica” i „Chmielewski Wołociuhi” z Chmielewa
11 maja (sobota)
Śpiewanie ohulek nad Narwią
Ryboły gm. Zabłudów
Śpiewanie ohulek w Muzeum „Baćkauszczyna”
Kaniuki gm. Zabłudów
Śpiewanie ohulek nad Narwią
Puchły gm. Narew
Śpiewanie ohulek nad Narwią
Skaryszewo gm. Narew
Śpiewanie ohulek w skansenie
Tyniewicze gm. Narew
Śpiewanie ohulek na wsi oraz tańce z kapelą tradycyjną
12 maja
Niedziela przewodnia
Rogacze gm. Milejczyce
13.00 Korowód z prowodami rohulki
Dasze gm. Kleszczele
16.00 Śpiewanie rohulek na wsi oraz tańce przy kapeli tradycyjnej
Goście z Polesia białoruskiego: Klub Miłośników Folkloru
„Switanak” z Dziatłowicz k. Łunińca
17 maja (piątek)
Zbucz, gm. Czyże
17.00 Śpiewanie sadońków i tańce przy kapeli Żemerwy
24 maja (piątek)
Rajki, gm. Bielsk Podlaski
17.00 Śpiewanie wiosennych pieśni i tańce przy kapeli Żemerwy
31 maja (piątek)
Krywiatycze, gm. Orla
18.00 Tańce przy kapeli Żemerwy
Pomysłodawca i organizator festiwalu od 2004 r.:
Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach
17-100 Bielsk Podlaski, ul. Sosnowa 56
tel. 85-730-77-35, e-mail: dfionik@o2.pl
Festiwal dofinansowano ze środków:
Ministra Administracji i Cyfryzacji
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim
Współpraca: Wydział Kultury w Łunińcu i Żabince, Narwiański Ośrodek Kultury, zespół „Malinki” z Malinnik, Izba Regionalna w Skaryszewie, Muzeum „Baćkauszczyna” w Rybołach
=============================================
Х Пудл’ашско – Пал’ескi Фестывал’ Традыцыjнуj Кул’туры
ТАМ ПО МАJОВУJ РОСI
6 маjа
Велiкодны понедiелок, св. Jурыjа
13.00 Обходы жыта в Студзiводах
15.00 Волочебны корогоды в Грабовц’y i Стрыках гм. Бiел’ск
7 маja (велiкодны второк)
Малiннiкi гм. Вуорл’а
12.00 Обходы жыта на пол’у
14.00 Спiван’е огул’кув на селiе
16.00 Танцi традыцыjны в свiтлiцi
Гостi з бiелоруского Полiес’а:
“Дараносiца”i “Хмiел’евскi Волоц’угi” з Хмел’ева
11 мая (субота)
Спiван’е огул’кув над Нарвоjу
Рыболы гм. Заблудов
Спiван’е огул’кув в Музiеjовi „Бацькаўшчына”
Кан’yкi гм. Заблудов
Спiван’е огул’кув над Нарвою
Пухлы гм. Нарва
Спiван’е огул’кув над Нарвоjу
Скарышэво гм. Нарва
Спiван’е огул’кув в Музiеjовi
Тынiевiчы Велiкi гм. Нарва
Спiван’е огул’кув на селiе i танцi з капел’оjу Жемервы
12 мая (недiел’а)
Проводы
Рогачы гм. Мiлеjчычы
Корогод з проводамi рогул’кi
Дашые або Добрывода гм. Клiшчэлi
Спiван’е рогул’кув i танцi з капел’оjу Жемервы
Гостi з белoрускoгo Полесся:
Клуб Аматорув Фол’кл’ору “Свiтанак” з Дзятлавiч к. Лунiнца.
17 мая (пjатнiц’а)
Збуч гм. Чыжые
17.00 Спiван’е садон’кув i танцi пры капелi Жемервы
24 маjа (пjатнiц’а)
Реjпiчы гм. Бiел’ск
17.00 Спiван’е весновых пiсен’
i танцi пры капелi Жемервы
31 маjа (пjатнiц’а)
Крывjaтычы гм. Вуорл’а
18.00 Танцi пры капелi Жемервы
Выдум’ав i органiзуjе фестывал’ од 2004 року:
Музiеj Малеji Бат’кувшчыны в Студзiводах