Adam Zabrocki uczestniczył w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Adam Zabrocki uczestniczył w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie
poniedziałek, 20 grudnia 2021 roku

Adam wraz z dyrekcją Starego Teatru w Krakowie

W dniach 10-17 listopada 2021 roku uczeń klasy IIIC Adam Zabrocki uczestniczył w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie, organizowanych przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Oto relacja Adama z wyjazdu:

W dniach 10-17 listopada 2021 roku uczestniczyłem w XXV Spotkaniach Humanistycznych w Krakowie, organizowanych przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Miałem okazję poznać niepowtarzalny klimat drugiej stolicy Polski, a także spotkać ludzi, z którymi połączyły mnie wspólne zainteresowania i wartości. Dzięki niemalże codziennym wykładom mogłem lepiej zapoznać się z realiami pracy naukowej oraz zadawać wykładowcom pytania na nurtujące tematy. Wyniosłem z nich także nowe cenne informacje, które rozszerzyły moje horyzonty myślowe i  pomogły  lepiej zrozumieć otaczający nas świat (na przykład wykład profesora Kazimierza Korusa ,,Grecka droga do demokracji”). Każdego dnia wieczorem odbywały się spotkania dyskusyjne, dotyczące między innymi takich tematów jak społeczeństwo i wspólnota oraz ich wpływu na aktualny kształt świata. Również po dwóch przedstawieniach teatralnych w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej ,,Rok z życia codziennego w Europie Środkowo – Wschodniej” w reżyserii Moniki Strzępki, a także ,,Wróg Ludu” Jana Klaty rozważaliśmy nad sensem tych spektakli, a także ich znaczeniem dla współczesnego człowieka. Niezwykle inspirujące było poza tym spotkanie z profesorem Waldemarem Raźniakiem, dyrektorem Starego Teatru oraz Beniaminem M. Bukowskim, zastępcą dyrektora Starego Teatru ds. artystycznych.  Zwiedziłem również Muzeum imienia Emeryka Hutten - Czapskiego, Pałac biskupa Erazma Ciołka, CRICOTEKĘ, bibliotekę Polskiej Akademii Umiejętności,  Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Nowej Huty.

Gratulujemy Adamowi niezwykłych przeżyć!