Wieczorek poetycki - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wieczorek poetycki
piątek, 25 lutego 2011 roku
Kategoria: Pozostałe
Piękne strofy o miłości, nastrojowe piosenki, fragmenty filmów - to wszystko można było usłyszeć i zobaczyć na wieczorku poetyckim przygotowanym przez uczniów klas pierwszych. Nauczyciele i uczniowie mogli również wspólnie zaśpiewać znane wszystkim piosenki. Niecodzienny nastrój spotkania podkreślała dekoracja sali.
24 lutego 2011 roku uczniowie naszej szkoły zorganizowali wieczorek poetycki poświęcony tematyce miłosnej. Organizatorami byli: uczennice klasy Ib - Aleksandra Gawryluk i Anna Sielewonowicz, Mateusz Jurczuk i Jakub Więckowski z klasy Ic oraz Agnieszka Panasiuk i Mateusz Bagrowski z klasy Id. Uczestnicy mieli przyjemność posłuchać poezji miłosnej oraz piosenek przy akompaniamencie gitary. Młodzież przedstawiła publiczności wiersze Cypriana Kamila Norwida, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz prozę Michaiła Bułhakowa i Andrzeja Sapkowskiego. Utworami wykonywanymi podczas wieczorku były:

When the smoke is going down zespołu Scorpions,
Балюча Tatiany Bielanohaj,
Love of my life zespołu Queen,
Wish you were here zespołu Pink Floyd.

Wieczorek został zorganizowany pod czujnym okiem Pań: Katarzyny Ignatiuk, Zofii Koryckiej i Mirosławy Maleszewskiej.

Fot. Ireneusz Krasowski