Konkurs „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Konkurs „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec
poniedziałek, 11 września 2023 roku

W dniu 07.04.2023r. nasi uczniowie: Lena Jurczuk, Kasjan Artemiuk, Julian Czykwin zakwalifikowali się do pierwszego etapu konkursu „Naukolatek – nastoletni naukowiec” organizowanego przez Politechniczną sieć Via Carpatia pod patronatem Politechniki Białostockiej. W ramach doradztwa współpracuje z nimi Jakub Ławreszuk z Technikum Programistycznego INFOTECH w Białymstoku.

Uczniowie stworzyli sieć stacji pomiarowych na terenie Bielska Podlaskiego, której celem jest monitorowanie stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu. Aplikacja pozwoli mieszkańcom miasta na przeglądanie aktualnych i historycznych danych na smartfonach.

Opiekun grupy z Politechniki Białostockiej – Ewa Szatyłowicz.
Opiekun grupy ze szkoły – Ireneusz Krasowski.