Spacer „Śladami Jarosława Kostycewicza” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Spacer „Śladami Jarosława Kostycewicza”
poniedziałek, 18 września 2023 roku
Kategoria: Komunikaty

16 września nasze liceum gościło grupę miłośników historii lokalnej. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spacer „Śladami Jarosława Kostycewicza”, w czasie którego przewodnik PTTK Iwona Zinkiewicz opowiadała zebranym historię tegoż społecznika, nauczyciela, wychowawcy, dyrektora .

Cytując fragment artykułu ze strony MBP „(...) na koniec udaliśmy się do miejsca najbardziej kojarzącego się z tą postacią, a mianowicie do II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza. Tam przywitał nas pan dyrektor Włodzimierz Wawulski, który krótko opowiedział o czasach, w których dyrektorem szkoły był Jarosław Kostycewicz. Spacer zakończyliśmy wspólnym zdjęciem w holu liceum pod umieszczoną tam tablicą poświęconą jego założycielowi”.

Miło nam, że w spacerze brali również udział nasi uczniowie. Dziękujemy p. Iwonie, absolwentce naszego Liceum, za sam pomysł i ciekawy wykład o ważnej postaci dla naszego miasta i regionu.