Już są! WYNIKI KONKURSU „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową!!! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

wtorek, 19 września 2023 roku

Nagrodzona praca wraz z hasłem. Autorką grafiki jest Aleksandra Proniewicka. Post i hasło stworzyła Aleksandra Nowicka.

W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Z radością informujemy, że nasza szkoła została laureatem konkursu i w nagrodę otrzymamy mobilną pracownię komputerową (MPK), która obejmuje: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Do konkursu przystąpiło aż 3075 szkół z całej Polski. Organizatorzy zwiększyli pulę nagród z 500 pracowni i przydzielili 832 pracowanie.

W konkursie liczyły się: zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci.

Należało zrealizować moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a później wymyślić i wysłać hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed cyberatakami.

W załączeniu praca uczniów naszego Liceum. Autorką grafiki jest Aleksandra Proniewicka, kl. IVa, a ostateczną wersję postu stworzyła  Aleksandra Nowicka, z kl. IVb. Należy podkreślić, że nie byłoby zwycięstwa bez zaangażowania wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy w czerwcu ubiegłego roku szkolnego, w ponad 90 % zrealizowali moduł szkoleniowy „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” i intensywnie pracowali nad hasłem.

Nagrodzony post do mediów społecznościowych autorstwa Aleksandry Nowickiej.

Konkurs jest współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Opiekunem projektu w II LOzBJN jest Sławomir Niedźwiecki.

Pełna wersja pracy konkursowej z hasłem i postem.