Nela Pawluczuk laureatką rankingu „MATURA NA 100 PROCENT” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nela Pawluczuk laureatką rankingu „MATURA NA 100 PROCENT”
sobota, 23 września 2023 roku

Dnia 22 września 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Projektu „MATURA NA 100 PROCENT”, organizowana przez Fundację „Zawsze Warto”. Partnerem merytorycznym projektu  jest Centralna Komisja Egzaminacyjna. W tym roku Gospodarzami Gali byli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent m. st. Warszawy.

Laureaci „MATURY NA 100 PROCENT”  2023 to uczniowie, którzy w danym roku szkolnym po raz pierwszy zdawali egzamin maturalny organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przystąpili do co najmniej dwóch egzaminów w części pisemnej na poziomie rozszerzonym i z każdego egzaminu maturalnego uzyskali wyniki co najmniej 90% i z co najmniej jednego przedmiotu maturalnego uzyskali wynik 100 %. To najlepsi maturzyści w danym roku.

Laureatów, w rankingu maturalnym w 2023 roku, było 26 /na 253 495 zdających maturę/ a wśród nich uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim Nela Pawluczuk.

Jak stwierdzali organizatorzy tej uroczystej Gali, znalezienie się w tym elitarnym gronie to powód do dumy i satysfakcji, to najlepsze świadectwo pracy szkoły, nauczycieli  i znakomitych osiągnięć młodych ludzi.

W uznaniu tak znakomitych wyników Neli,  Starosta Bielski Pan Sławomir Jerzy Snarski, ufundował nagrodę rzeczową, którą osobiście wręczył naszej laureatce, gratulując tak znakomitych rezultatów. Życzenia Neli złożył również Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, Pan Jarosław Borowski , życząc sukcesów w trakcie studiów medycznych, które laureatka wybrała na Uniwersytecie Gdańskim.

Obecność tak zacnych gospodarzy Powiatu i Miasta, w trakcie gali w Warszawie,  do powód do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej.

Jak stwierdził Marek Wasiak Prezes Zarządu Fundacji „Zawsze Warto” celem projektu jest promocja i szczególne uhonorowanie najaktywniejszych i najzdolniejszych młodych ludzi, najlepszych corocznie polskich maturzystów, ale też zwrócenie uwagi na szkoły i środowiska, które tworzą warunki sprzyjające osobistemu rozwojowi młodych ludzi, ich pasji i życiowemu zaciekawieniu.

Nela - gratulujemy!