Aleksandra Proniewicka laureatką II miejsca w kategorii animacja w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym „Zasłużeni dla Rzeczpospolitej”. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

sobota, 30 września 2023 roku

Dnia 29 września 2023 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia nagród przyznanych finalistom i laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego „Zasłużeni dla Niepodległej”. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Aleksandra Proniewicka, która przygotowała animację przedstawiającą Józefa Piłsudskiego.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do zgłębiania wiedzy historycznej za pomocą nowych technologii.

Organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Patronat medialny przyznało Polskie Radio Białystok oraz Oddział TVP 3 Białystok.

Opiekunem Aleksandry był mgr Włodzimierz Wawulski.