„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864
środa, 20 grudnia 2023 roku

Dnia 9 grudnia odbyły się Międzyszkolne eliminacje XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Za Wolność Waszą i naszą”. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu uczestników.

Byli to: Mateusz Andrzejuk, Kamila Buszko, Nikolina Filimoniuk, Aleksandra Grigoruk, Igor Lewczuk, Aleksandra Osipiuk, Rafał Moroz i Grzegorz Siemieniuk. Wszyscy godnie reprezentowali szkołę. Otrzymaliśmy wyniki eliminacji i z radością możemy zakomunikować, że w rejonie III, w jakim startowali nasi uczniowie, zostało zakwalifikowanych pięcioro uczniów, czterej z nich to uczniowie naszej Szkoły!

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

• Aleksandra Grigoruk /klasa Ia/
  • Rafał Moroz /klasa Ia/
  • Aleksandra Osipiuk /klasa Ic/
  • Nikolina Filimoniuk /klasa IV b/

Opiekunowie uczniów to: mgr Aleksandra Ostapczuk, mgr Alina Parfieniuk i mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!!!