Przyznano stypendia artystyczne marszałka województwa podlaskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Przyznano stypendia artystyczne marszałka województwa podlaskiego
poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku

11 stycznia 2024 roku zostały przyznane stypendia artystyczne marszałka województwa podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie. Stypendia te zostały ustanowione w 2005 r. jako żywy pomnik po śmierci papieża św. Jana Pawła II.

Celem tego wsparcia jest pomoc dzieciom i młodzieży, zwłaszcza z terenów wiejskich, w realizacji pasji i talentów oraz dotarcie do tych uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do dóbr kultury. Z radością informujemy, że wszystkie pięć wniosków,które zostały złożone przez szkołę otrzymało akceptację Zarządu Województwa Podlaskiego i uczniowie będą otrzymywać po 250 złotych miesięcznie przez okres roku.
Stypendia otrzymali:
  • Justyna Jaroszewicz klasa IIIb