Badanie umiejętności historycznych absolwentów gimnazjum - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Badanie umiejętności historycznych absolwentów gimnazjum
piątek, 3 października 2014 roku

1 października uczniowie klas I C i II D napisali test przeprowadzony przez Instytut Badań Edukacyjnych w ramach Badania umiejętności historycznych absolwentów gimnazjum. Badanie polegało na rozwiązaniu przez uczniów testu historycznego złożonego z zadań zamkniętych oraz wypełnieniu ankiety dotyczącej zainteresowań historycznych uczniów.

Celem badania było sprawdzenie, do jakiego stopnia, podczas nauki w gimnazjum, uczniowie opanowali umiejętności historyczne oraz na ile trwale przyswoili sobie wiadomości przekazywane na lekcjach historii w gimnazjum. Równie ważne było także zdiagnozowanie, na ile wiadomości i umiejętności pozyskane w trakcie edukacji gimnazjalnej stanowią podstawę do samodzielnego rozwiązywania problemów historycznych.

Fot. Sławomir Niedźwiecki

Działania badawcze są prowadzone w ramach projektu systemowego Entuzjaści Edukacji, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.