Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności

Mikołajkowy kiermasz żywności
poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Finały Województwa Podlaskiego w szachach
sobota, 3 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

3 grudnia 2022 roku w SP nr 45 w Białymstoku odbyły się Finały Województwa Podlaskiego w szachach. Nasi uczniowie w składzie: Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli VI miejsce w województwie ! Gratulujemy </span><br></div></td></tr></table></td></tr> <tr><td style='background:url(images/newsblock_bottom.png); width:620px;height:20px; background-repeat:no-repeat;'></td></tr><tr><td style='background:url(images/newsblock_top.png); width:620px;margin:0px; background-repeat:no-repeat; '><div class='newsblock' style='padding-top:0px;'><div style='font-size:15px; font-family:Arial; font-weight:bold;margin-top:5px; margin-left:5px;margin-right:5px;'>Powiatowa Licealiada w futsalu</div><table style='font-size:10px; background-color: #bfc685;font-family:Arial; color:grey; width:100%;padding-left:5px;padding-right:5px;' cellpadding='0' cellspacing='0'><tr>
			
			<td>piątek, 2 grudnia 2022 roku<br>Dodał: <b><a href='?uzytkownik=7'>Sławomir Niedźwiecki</a></b></td><td style='vertical-align:top; text-align:right;'>Kategoria: <b><a href=Sport

2 grudnia 2022 roku w ZSCKP w Rudce odbyła się Powiatowa Licealiada w futsalu. Nasi uczniowie  zajęli II miejsce. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Damian Filimoniuk. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”
czwartek, 1 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”.

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
W tym roku po raz pierwszy mogły dołączyć do niego szkoły ponadpodstawowe również z województwa mazowieckiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział! W ramach akcji zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których nauczyciele przeprowadzili tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich. W naszej szkole lekcje odbyły się w klasach III a i III bc.


Czytaj więcej
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS
czwartek, 1 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza po raz kolejny potwierdza wysoki poziom nauczania! Najlepsza spośród 64 uczestników Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS okazała się Zosia Prokopiuk, a trzecie miejsce zajęła Natalia Michnowska. Wysoki wynik uzyskała także Aleksandra Nowicka. Wszystkie dziewczyny uczą się w klasie III b. Oprócz nagród rzeczowych przyznanych wszystkim uczestnikom Zosia otrzymała bon na kwotę 800 zł, Natalia na kwotę 400 zł.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu "Podlascy Żydzi"
środa, 30 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

30 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Wł. Andersa w Białymstoku odbyło się podsumowanie II edycji konkursu "Podlascy Żydzi". Prace konkursowe powinny przedstawiać w sposób oryginalny ślady dziedzictwa kulturowego obecności Żydów w sztetlach na Podlasiu, m.in. genezy ich osadnictwa, zachowanych lub niezachowanych budynków, cmentarzy, dzieł sztuki, elementów krajobrazu, przejawów kultury, życia codziennego i religijnego, czy aktywność społeczno-gospodarczą.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali sześć różnorodnych prac.


Czytaj więcej
Dzień postaci bajkowej/filmowej
środa, 30 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Dzień postaci bajkowej/filmowej. Fot. Piotr Jarmocik


Czytaj więcej
Spektakl taneczny pt. ,,Pokłosie”
środa, 30 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Spektakl taneczny pt. ,,Pokłosie”Fot. Justyna Iganowicz-Car

28.11.2022 r w BDK w Bielsku Podlaskim odbył się spektakl taneczny pt. ,,Pokłosie” w ramach projektu Więcej Niż Tańczące  Parabole. W spektaklu wzięli udział uczniowie naszej szkoły : Aleksandra Kobuś, Gabriela Kondraciuk, Aleksandra Wesołowska, Gabriela Terebun i Mikołaj Łukaszuk. Pokaz był bardzo efektowny! Gratulujemy !!!


Czytaj więcej
Mikołajkowa Salwa
poniedziałek, 28 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W związku z organizacją przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim w ramach pracującej soboty w dniu 03.12.2022 r. przedsięwzięcia pod hasłem ,,Mikołajkowa Salwa". Wstąp do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej”, serdecznie zapraszamy do siedziby WCR przy ulicy. Dubiażyńskiej 2 w godzinach 08:00 – 14:00.


Czytaj więcej
Dzień postaci filmowej/bajkowej
sobota, 26 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


<1 2 3 4 5 6 >