Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2019/2020

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
"Śpiewająca Księgowa"
wtorek, 25 sierpnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z ogromną przyjemnością śledzimy losy absolwentów. Nasza absolwentka Marta Malinowska jest częstym gościem na naszej stronie. Pisaliśmy o sukcesach Marty jako uczennicy II LOzBJN, później studentki, dziś chcielibyśmy przedstawić Martę jako Księgową. Od 1,5 roku Marta pracuje na stanowisku Młodszej Księgowej. Obecnie prowadzi finanse Osiedla Idea Ogrody w Radomiu, Osiedla 360 i Lykke w Warszawie czy Osiedle Hewelia i Czarnieckiego w Poznaniu. Po pracy Marta śpiewa i to nie byle jak! Była uczestniczką programu „Bitwa na Głosy” gdzie wystąpiła u boku Piotra Rubika. Jak wygląda praca „Śpiewającej Księgowej” możecie sprawdzić na: Grupa Unibep Kariera

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=186296409532813&id=111589247003530


Adam Zabrocki został zakwalifikowany do udziału w ścisłym finaleXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady
wtorek, 30 czerwca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczeń klasy IIA/C Adam Zabrocki został zakwalifikowany do udziału w ścisłym finale  XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 im. mjr. Marka Gajewskiego. Zawody mają odbyć się we wrześniu, w Warszawie i Sulejówku, z zachowanie rygorów sanitarnych.

Będą rozgrywane w następujących konkurencjach: Broń i barwa, Malarstwo batalistyczne, Eksponat muzealny, Pieśń i piosenka wojskowa, Literatura i poezja, Geografia militarna, Warszawa na przełomie wieku, Oprowadzanie po historycznych miejscach i obiektach w Warszawie, Losy mojej rodziny (przyjaciół domu)w latach walk o niepodległość.

Uczniowie będą walczyć o tytuł laureata i cenne nagrody rzeczowe.


Być po prostu człowiekiem
niedziela, 17 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Julianna Dorosz, fot. Emilia Łapko

Zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawej rozmowy, jaką z Julianną Dorosz - absolwentką naszego liceum, laureatką Medalu Młodej Sztuki 2020 - przeprowadziła Monika Nawrocka-Leśnik dla portalu kultura.poznan.pl.

Wiele osób odradzało mi pójście do szkoły aktorskiej. Ale cieszę się, że ich nie posłuchałam. Trzeba próbować spełniać swoje marzenia, zwłaszcza w takim wieku, nawet jeśli miałyby się okazać pomyłką. Najlepiej uczymy się na własnych błędach. Na szczęście swojej decyzji nie muszę żałować - mówi Julianna Dorosz, aktorka Teatru Animacji i laureatka Medalu Młodej Sztuki 2020.


Czytaj więcej
II LO z BJN to świetny czas w życiu!
wtorek, 7 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


I Podlaski Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska
piątek, 6 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie klasy II B: Maja Aleksandra Oksentowicz, Martyna Korowaj oraz Patryk Romaniuk reprezentowali szkołę w I Podlaskim Konkursie Wiedzy o Ochronie Środowiska( organizator - Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku).

Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap wymagał przygotowania prac pisemnych, kwalifikujących uczniów do II etapu odbywającego się na terenie Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

  • I miejsce zajęła Maja Aleksandra Oksentowicz i uzyskała tytuł Laureata.
  • II miejsce i tytuł Laureata uzyskała Martyna Korowaj.

 Gratulujemy! Opiekun - mgr Irena Trojanczuk


Czytaj więcej
Sprawdź swoją znajomość języka polskiego -10.03.2020
piątek, 6 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Kolejny sukces uczniów naszej szkoły!
piątek, 28 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły! Adam Zabrocki klasa IA/C i Emilia Romańczuk klasa IIc zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym organizowanej przez Wydział Prawa w Białymstoku. Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski


"Europa z naszej ulicy"
czwartek, 27 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 26 lutego w Warszawie odbył się drugi etap konkursu "Europa z naszej ulicy" organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Fundację Liberalna Edukacja. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem było odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwijanie życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Bowtruczuk, Aleksandra Rogoza, Patryk Romaniuk, Sebastian Maciejewski, Michał Kozłowski i Damian Dmitruk. Uczniowie przygotowali  film pt."Orla - wielokulturowość, tolerancja i pamięć". Opiekunem grupy był pan Włodzimierz Wawulski.


Czytaj więcej
Kiermasz ciast 27.02.2020
środa, 26 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Spotkanie uczniów klas pierwszych z wolontariuszkami z europejskiej wymiany studenckiej
środa, 26 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 lutego w bibliotece publicznej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z wolontariuszkami z europejskiej wymiany studenckiej. Przedstawicielki Katalonii, Hiszpanii, Armenii oraz Gruzji przedstawiły prezentacje multimedialne o swoich państwach w języku angielskim i opowiedziały uczniom o ich historii, kulturze, a także o tym dlaczego warto te kraje odwiedzić.


Spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy".
poniedziałek, 24 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W piątek 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się spotkanie z panią Iwoną Zinkiewicz - autorką książki "Zagubiona perła i dwa światy". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co skłoniło autorkę do napisania książki, jak wyglądała praca nad jej powstaniem.


Czytaj więcej
II LOzBJN ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dzień Otwarty w II LOzBJN 12.03.2020
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Nowe święto - Dzień Nauki Polskiej. Obchodzimy je po raz pierwszy
środa, 19 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W środę 19 lutego po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Datę wybrano nie bez powodu. Wtedy urodził się wybitny astronom Mikołaj Kopernik.Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką.


Drodzy uczestnicy projektu "Nie tylko święci garnki lepią"!
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
W najbliższą sobotę (22.02) organizujemy wyjazd do Jumper Park Trampolin w Białymstoku, gdzie będziemy mogli wyskakać się do woli! Przed wejściem na salę spotkamy się z właścicielem firmy Jumper Park, który opowie nam o tym, jak to jest prowadzić "sportową firmę", dlaczego wybrał akurat taką branżę oraz wiele innych ciekawostek związanych ze swoją pracą i życiem zawodowym. Zaraz po spotkaniu z właścicielem, przez godzinę będziemy mogli skorzystać z sali trampolin.
❗️Uwaga❗️Każdy uczestnik projektu NTŚGL, który bierze udział w zajęciach może zabrać ze sobą koleżankę/kolegę.
Na zgłoszenia na wyjazd czekamy do czwartku do końca dnia. Zgłaszać się możecie poprzez wysłanie do nas wiadomości na Fb lub smsem pod numerem tel. 600 920 094, a wtedy my poinformujemy Was o szczegółach dotyczących wyjazdu. Po zgłoszeniu dostarczymy również zgodę na wyjazd, którą będą musieli podpisać Wasi rodzice/opiekunowie.
Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA W II LOzBJN
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkali się ze społecznością naszej szkoły. Podczas wydarzenia funkcjonariusze promowali zawód policjanta. Funkcjonariusze przekazywali zainteresowanym informacje dotyczące etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz wymaganych dokumentów. Zachęcali osoby spełniające warunki do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi Policji, a osobom zainteresowanym tematem wręczono ulotki informujące o naborze. W czasie trwania uroczystości przedstawiciele Policji rozdawali również ulotki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, osób starszych, oraz aplikacji na smartfony Moja Komenda. 


Czytaj więcej
Piosenka Białoruska 2020
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


<1 2 3 4 5 >