Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2018/2019

Obchody Dnia Niezależnej Białorusi (Dnia Woli 2019) w II LO z BJN
poniedziałek, 25 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

25 marca 1918 roku Białorusini obwieścili światu swoją podmiotowość państwową, ogłaszając w Mińsku niezależność Białoruskiej Republiki Ludowej. Wydarzenie to wpisuje się w proces dziejowy narodów Europy Środkowo-Wschodniej, gdyż podobne dążenia wykazywali w tym czasie Czesi, Estończycy, Finowie, Litwini, Łotysze, Polacy, Słowacy i Ukraińcy.


Czytaj więcej
Nasze siatkarki najlepsze w Powiecie
niedziela, 24 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dn. 22 marca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w Siatkówce dziewcząt.  Nasza drużyna w składzie : Magdalena Borowska, Wiktoria Greczan, Aleksandra Leończuk, Magdalena Leonkiewicz, Ewelina Sadowska, Karolina Nikołajuk, Maja Sawczyńska, Natalia Burak, Ilona Daniluk, Dominika Greczan, Diana Daniluk, Kamila Onopiuk zdobyła I miejsce !!!  Gratulujemy !!!

Trener Justyna Iganowicz-Car


Czytaj więcej
Wycieczka klas biologiczno-chemicznych do Instytutu Biologii
niedziela, 24 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Dnia 22.03.2019 roku wszystkie klasy biologiczno-chemiczne wzięły udział w wyjeździe do Instytutu Biologii w Białymstoku.


Czytaj więcej
XXV Olimpiada Języka Białoruskiego
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 21 marca br. w naszej szkole odbyły się eliminacje centralne 25. edycji Olimpiady Języka Białoruskiego. Wzięło w nich udział 20 uczniów: 7 z LO z DNJB w Hajnówce oraz 13 uczniów z naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas pierwszych i drugich. Temat przewodni tegorocznej olimpiady brzmiał: „Życie i twórczość Maksima Bahdanowicza”. Eliminacje centralne składały się z części pisemnej oraz ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli napisać wypracowanie oraz tekst gramatyczny, zaś w części ustnej – odpowiadali na wylosowane pytanie z literatury białoruskiej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki eliminacji centralnych. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!


Czytaj więcej
XII Edycja konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2019” już za nami
czwartek, 21 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

13 marca 2019r. uczniowie napisali 60 minutowy test gramatyczny. Wzięło w nim udział 90 uczestników. Nasze Liceum reprezentowały:

  • Aleksiejuk Aleksandra IIIC,
  • Pawluczuk Katarzyna III C,
  • Pawluczuk Urszula III D,
  • Kordiukiewicz Weronika III B

Miło nam poinformować, że uczennica kl. III D – Urszula Pawluczuk zajęła III miejsce. Gratulujemy. Opiekunowie: mgr Alicja Nidae, mgr Eugenia Opalińska.


Bezpieczne zakupy w sieci
środa, 20 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fot. Natalia Stepaniuk

Pojęcie kupować przez internet" jest prawie tak pojemne jak sama sieć. Żeby się w niej nie pogubić, warto uporządkować wiedzę o tym, jak obecnie wyglądają e-zakupy. Dzięki temu będziemy mogli faktycznie skorzystać z wygody, a przede wszystkim doskonałej oferty jaką zapewniają sklepy internetowe. Niezależnie od tego, czego szukamy, za każdym razem musimy odpowiedzieć sobie na trzy pytania: co kupić, gdzie to kupić, jaką formę dostawy wybrać?


Czytaj więcej
XX finał Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej
wtorek, 19 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 21-22.02.2019 z błogosławieństwa Metropolity Sawy odbył się ostatni - III etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej olimpiady było “Pojęcie patriotyzmu w świetle 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cerkiew prawosławna w Polsce w latach 1918-2018″. Organizatorem olimpiady była Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.


Czytaj więcej
Дзень Волі – 2019 у Беластоку
poniedziałek, 18 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Арганізацыйны камітэт святкавання сто першай гадавіны Беларускай Народнай Рэспублікі сардэчна запрашае на ўрачыстыя мерапрыемствы, якія адбудуцца ў нядзелю 24 сакавіка 2019 года ў Беластоку.

У праграме:  

10:00 Царква св. Яна Тэолага, вул. Збігнева Герберта 1

  • Святая літургія і малебен за беларускі народ  

15:00 Кафэ „Zmiana Klimatu”, вул. Варшаўская 6

  • урачыстыя віншаванні • канцэрт Андрэя Мельнікавa

Wyszukiwarka Googla jest dziś opatrzona grafiką ze ścieżką naprowadzającą
poniedziałek, 18 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dziś, 18 marca 2019, Wyszukiwarka Google upamiętnia Seiichi Miyake - japońskiego pomysłodawcę płyt chodnikowych ze specjalnymi wypustkami. Ułatwiają one poruszanie się osobom niewidomym w miejscach publicznych.

Coraz częściej takie ścieżki możemy spotkać w przestrzeni miejskiej. Miasto jest dla wszystkich. Wspaniale, gdy wynalazki w tym pomagają.


Finały wojewódzkie "Olimpiady Solidarności"
poniedziałek, 18 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

 

Dnia 14 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyły się finały wojewódzkie "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Grygoruk klasa IIb i Błażej Jaroszewicz klasa IIc. Po sprawdzeniu wyników i dogrywce okazało się, że nasze województwo na etapie centralnym będzie reprezentować Martyna Grygoruk. Uczniów do Olimpiady przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski.

Szersza relacja i zdjęcia


Karta zgłoszenia do II LO z BJN w Bielsku Podlaskim
czwartek, 14 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA (ABSOLWENTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ) DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM

KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA (ABSOLWENTA GIMNAZJUM) DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM

Dokumenty należy złożyć do 18 czerwca 2019 godz. 16.00.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”. www.perspektywy.pl


Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
czwartek, 14 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

W czwartek na całym świecie – w szczególności w Stanach Zjednoczonych – trwają obchody Dnia Liczby Pi. Liczba pi jest stałą matematyczną, która odpowiada stosunkowi obwodu koła do jego średnicy. Jej duże – zarówno rzeczywiste, jak i symboliczne – znaczenie dla matematyki skłoniło wiele osób na całym globie do uznania tego święta.


Czytaj więcej
Spotkanie informacyjne na temat Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego
środa, 13 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dnia 12 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne na temat Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. W spotkaniu uczestniczyli:

  • Rafał Szyndlauer, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie,
  • Robert Smoleń Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego Europa,
  • Studentki Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • oraz klasy maturalne i klasa II d – uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej
II edycja Konkursu Wiedzy i Umiejętności "Praca Organiczna 2.0"
niedziela, 10 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 5 marca bieżącego roku, w naszej szkole odbyły się wojewódzkie eliminacje II edycji Konkursu Wiedzy i Umiejętności "Praca Organiczna 2.0". Konkurs jest organizowany przez Fundację Zakłady Kórnickie. W tym roku Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Na etapie wojewódzkim 2 osobowe drużyny miały za zadanie rozwiązać test, który dotyczył szeroko pojętej idei pracy organicznej. 


Czytaj więcej
Halowe Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż – 08.03.2019
niedziela, 10 marca 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

8 marca w naszej szkole odbyły się Halowe Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >