Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.



Aktualności - Rok szkolny 2014/2015

Poradnik dotyczący wyjazdu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w woj. podlaskim
poniedziałek, 13 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Link do poradnika


Zdjęcia z przedstawienia "Mąż zmarł, ale już mu lepiej"
czwartek, 9 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fot. Marta Gajko

Link do zdjęć


Zaproszenie na uroczystość z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej
czwartek, 9 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


Informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szk. 2014/2015
środa, 8 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

 

Uwaga Maturzyści!

Informujemy, że na stronie internetowej CKE została utworzona specjalna zakładka, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.

Link do zakładki


SZKOLENIE MŁODYCH LIDERÓW- fundacja FAROS
poniedziałek, 6 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Uczennice klasy II B : Aleksandra Kulik i Anna Jakimiuk, zakwalifikowały się do projektu : „Młodzi Liderzy- szansą aktywizacji społeczności lokalnych”.


Czytaj więcej
Badanie umiejętności historycznych absolwentów gimnazjum
piątek, 3 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

1 października uczniowie klas I C i II D napisali test przeprowadzony przez Instytut Badań Edukacyjnych w ramach Badania umiejętności historycznych absolwentów gimnazjum. Badanie polegało na rozwiązaniu przez uczniów testu historycznego złożonego z zadań zamkniętych oraz wypełnieniu ankiety dotyczącej zainteresowań historycznych uczniów.


Czytaj więcej
70 - lecie powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.
poniedziałek, 29 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Marty Gajko i Urszuli Lipato.


70 - lecie powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Fotoreportaż Agaty Wakulewskiej
niedziela, 28 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fot. Agata Wakulewska


Czytaj więcej
Questing - wyprawa odkrywców
sobota, 27 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Młodzież z  II Liceum Ogólnokształcącego z BJN  im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim  uczestniczy w projekcie „Questing - wyprawa odkrywców”. Istotą projektu jest odnalezienie przez młodzież  interesujących miejsc, postaci historycznych i przedstawienie ich w postaci questu. Za nami warsztaty questingu. Warsztaty przeprowadziła Karolina Likhtarovich - trenerka questingu, animatorka działań lokalnych i autorka koncepcji rozwoju turystyki w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze.


Czytaj więcej
Uroczystość 70 - lecia powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim
sobota, 27 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

W dniu 26 września w Naszej Szkole odbyły się uroczystości 70 - lecia powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
"Licej" - reportaż Jarosława Iwaniuka i Michała Stepaniuka
sobota, 27 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Reportaż w Polskim Radiu Białystok


Андрэй Сцепанюк: Некалькі пакаленняў прайшлі праз наш ліцэй
sobota, 27 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Żródło: Radio Racja


Бельскі беларускі ліцэй святкуе юбілей
sobota, 27 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Źródło: Radio Racja


Kurs IT Essentials 5.0
sobota, 20 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

LOKALNA AKADEMIA CISCO.
Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software 5.0 - NOWA WERSJA (szkolenie bezpłatne).


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie ma możliwość utworzenia akademii lokalnej w programie Cisco Networking Academy i będzie prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zainteresowani uczniowie naszej szkoły będą mógli bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.


Czytaj więcej
„Nowiny” piszą o święcie Naszej Szkoły
sobota, 20 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


Pielgrzymka do Odrynek
sobota, 20 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Dnia 15 września klasa II B odbyła klasową pielgrzymkę do Odrynek na święto  św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich. W nabożeństwie uczestniczył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa. Po zakończonej służbie zostali poczęstowani ciepłą zupą, herbatą oraz ciastem.​


Czytaj więcej
Akcja charytatywna w Mam Marzenie !
sobota, 20 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dnia 07.09.2014 roku, uczniowie naszej szkoły z inicjatywy jednej z wolontariuszek Fundacji Mam Marzenie i tym samym uczennicy naszej szkoły- Aleksandry Kulik, pomogli w zbiórce pieniędzy na spełnienie marzeń dwójki braci chorych na dystrofię mięśniową. Zaangażowanie i wielkie serce naszych uczniów zaowocowało. Zebrali łącznie 2 700 zł, kwota ta pokryje marzenie jednego z chłopców, który marzy o Iphone 5s,

Podobno uszczęśliwianie innych jest domeną ludzi szczęśliwych, cieszymy się, że los ciężko chorych dzieci, nie jest obojętny naszym uczniom.


Otrzęsiny za nami
czwartek, 18 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Otrzęsiny za nami.  Samorząd Uczniowski przygotował pierwszakom „przepyszne” jedzenie, zrobił twarzowy makijaż, a potem sprawdzał ich zdolności plastyczne, taneczne, sportowe. Do rywalizacji włączeni zostali również wychowawcy klas pierwszych. Wszystko odbywało się w atmosferze wspaniałej zabawy. Najlepsza tym razem okazała się klasa I B.  Na koniec wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

Organizatorami imprezy byli Pani mgr Katarzyna Ignatiuk i Samorząd Szkolny.

Fotoreportaż Magdaleny Martynowicz


Czytaj więcej
Topiło 2014
niedziela, 14 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

12 września odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami do Topiła - malowniczo położonego zakątka Puszczy Białowieskiej. Tutaj od kilku lat przyjeżdżają uczniowie Naszej Szkoły, aby zmierzyć się w wielu konkurencjach,  zapomnieć o nauce, codziennych obowiązkach, a przede wszystkim lepiej się poznać.

Organizatorem imprezy była Pani mgr Maria Nikołajuk – pedagog szkolny.

Fotoreportaż Uli Lipato


Koncert w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach.
środa, 10 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

9 września w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie Źmiciera Vajciuškieviča białoruskiego muzyka, multiinstrumentalisty, członka zespołów Krywi i Pałac, kompozytora muzyki filmowej i bard. Źmicier Vajciuškievič jest współtwórca projektów Narodny Albom i Ja naradziŭsia tut oraz jednym z założycieli projektu WZ Orkiestra.

Fotoreportaż Uli Lipato


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 >