II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.
W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.
Poradnik dotyczący wyjazdu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w woj. podlaskim |
|
Zdjęcia z przedstawienia "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" |
|
Zaproszenie na uroczystość z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej |
|
Informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szk. 2014/2015 | 
Uwaga Maturzyści!
Informujemy, że na stronie internetowej CKE została utworzona specjalna zakładka, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.
Link do zakładki
|
|
|
SZKOLENIE MŁODYCH LIDERÓW- fundacja FAROS | 
Uczennice klasy II B : Aleksandra Kulik i Anna Jakimiuk, zakwalifikowały się do projektu : „Młodzi Liderzy- szansą aktywizacji społeczności lokalnych”.
|
|
|
Badanie umiejętności historycznych absolwentów gimnazjum | 
1 października uczniowie klas I C i II D napisali test przeprowadzony przez Instytut Badań Edukacyjnych w ramach Badania umiejętności historycznych absolwentów gimnazjum. Badanie polegało na rozwiązaniu przez uczniów testu historycznego złożonego z zadań zamkniętych oraz wypełnieniu ankiety dotyczącej zainteresowań historycznych uczniów.
|
|
|
70 - lecie powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. |
|
70 - lecie powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Fotoreportaż Agaty Wakulewskiej | 
Fot. Agata Wakulewska
|
|
|
Questing - wyprawa odkrywców | 
Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim uczestniczy w projekcie „Questing - wyprawa odkrywców”. Istotą projektu jest odnalezienie przez młodzież interesujących miejsc, postaci historycznych i przedstawienie ich w postaci questu. Za nami warsztaty questingu. Warsztaty przeprowadziła Karolina Likhtarovich - trenerka questingu, animatorka działań lokalnych i autorka koncepcji rozwoju turystyki w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze.
|
|
|
Uroczystość 70 - lecia powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim | 
W dniu 26 września w Naszej Szkole odbyły się uroczystości 70 - lecia powstania II LO z BJN im.B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.
|
|
|
"Licej" - reportaż Jarosława Iwaniuka i Michała Stepaniuka |
|
Андрэй Сцепанюк: Некалькі пакаленняў прайшлі праз наш ліцэй |
|
Бельскі беларускі ліцэй святкуе юбілей |
|
Kurs IT Essentials 5.0 | LOKALNA AKADEMIA CISCO. Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software 5.0 - NOWA WERSJA (szkolenie bezpłatne).

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie ma możliwość utworzenia akademii lokalnej w programie Cisco Networking Academy i będzie prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zainteresowani uczniowie naszej szkoły będą mógli bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.
|
|
|
„Nowiny” piszą o święcie Naszej Szkoły |
|
Pielgrzymka do Odrynek | 
Dnia 15 września klasa II B odbyła klasową pielgrzymkę do Odrynek na święto św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich. W nabożeństwie uczestniczył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa. Po zakończonej służbie zostali poczęstowani ciepłą zupą, herbatą oraz ciastem.
|
|
|
Akcja charytatywna w Mam Marzenie ! | Dnia 07.09.2014 roku, uczniowie naszej szkoły z inicjatywy jednej z wolontariuszek Fundacji Mam Marzenie i tym samym uczennicy naszej szkoły- Aleksandry Kulik, pomogli w zbiórce pieniędzy na spełnienie marzeń dwójki braci chorych na dystrofię mięśniową. Zaangażowanie i wielkie serce naszych uczniów zaowocowało. Zebrali łącznie 2 700 zł, kwota ta pokryje marzenie jednego z chłopców, który marzy o Iphone 5s,
Podobno uszczęśliwianie innych jest domeną ludzi szczęśliwych, cieszymy się, że los ciężko chorych dzieci, nie jest obojętny naszym uczniom.
|
|
|
Otrzęsiny za nami | 
Otrzęsiny za nami. Samorząd Uczniowski przygotował pierwszakom „przepyszne” jedzenie, zrobił twarzowy makijaż, a potem sprawdzał ich zdolności plastyczne, taneczne, sportowe. Do rywalizacji włączeni zostali również wychowawcy klas pierwszych. Wszystko odbywało się w atmosferze wspaniałej zabawy. Najlepsza tym razem okazała się klasa I B. Na koniec wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.
Organizatorami imprezy byli Pani mgr Katarzyna Ignatiuk i Samorząd Szkolny.
Fotoreportaż Magdaleny Martynowicz
|
|
|
Topiło 2014 | 
12 września odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami do Topiła - malowniczo położonego zakątka Puszczy Białowieskiej. Tutaj od kilku lat przyjeżdżają uczniowie Naszej Szkoły, aby zmierzyć się w wielu konkurencjach, zapomnieć o nauce, codziennych obowiązkach, a przede wszystkim lepiej się poznać.
Organizatorem imprezy była Pani mgr Maria Nikołajuk – pedagog szkolny.
Fotoreportaż Uli Lipato
|
|
|
Koncert w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach. | 
9 września w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie Źmiciera Vajciuškieviča białoruskiego muzyka, multiinstrumentalisty, członka zespołów Krywi i Pałac, kompozytora muzyki filmowej i bard. Źmicier Vajciuškievič jest współtwórca projektów Narodny Albom i Ja naradziŭsia tut oraz jednym z założycieli projektu WZ Orkiestra.
Fotoreportaż Uli Lipato
|
|
|