Magdalena Malisz wyróżniona Statuetką Siły Młodości - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Magdalena Malisz wyróżniona Statuetką Siły Młodości
piątek, 10 czerwca 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Fot. Krzysztof Jankowki

Miło nam poinformować, że Magdalena  Malisz, uczennica kl. I B, utalentowana wokalistka i aktorka została wyróżniona przez  Burmistrza Bielska Podlaskiego Jarosława Borowskiego statuetką Siły Młodości. Okazją do wręczenia statuetki tura – herbowego symbolu siły Bielska Podlaskiego była uroczysta gala inauguracyjna 37. Dni Bielska Podlaskiego.

Magdalena swoje zdolności rozwija w wielu dziedzinach: jest członkinią m.in. Młodzieżowej Orkiestry Dętej i szkolnej grupy teatralnej.  Mimo młodego wieku, już ma na swoim koncie pierwsze sukcesy sceniczne, jest laureatką kilku festiwali i konkursów. Zajęła podwójne pierwsze miejsce jako solistka i członkini zespołu podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej. Otrzymała też Grand Prix w Konkursie Poezji Białoruskiej i z powodzeniem startowała w „Puszkinianie”, czyli Konkursie Poezji Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza. Sukcesy artystyczne nie przeszkadzają jej w zdobywaniu wysokich ocen za naukę w II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza.
Galę uświetniły występy artystyczne: nagrodzonej Magdaleny Malisz, młodego akordeonisty Łukasza Filipiuka oraz grupy tanecznej ze Stowarzyszenia „Ojcowizna Ziemi Bielskiej”.

Wydarzenie miało miejsce 3.06.2016Wstecz