"Puszkiniana" 2016 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

"Puszkiniana" 2016
piątek, 17 czerwca 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

6 czerwca 2016 roku razem z Panią Alicją Nidae, która przygotowała mnie do konkursu "Puszkiniana" pojechałam po odbiór nagród do Warszawy. Gala miała miejsce w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza na starówce. W tym roku po raz pierwszy zdecydowałam się wziąć udział w konkursie.

Poziom recytacji był bardzo wysoki. Zajęłam ósme miejsce. Wydaje mi się, że jest to poniekąd jakiś sukces, ponieważ w konkursie brało udział ponad 120 osób, wśród których byli również Rosjanie mieszkający w Polsce. W dzień rozdania nagród nie obeszło się bez niespodzianek. Na podsumowaniu konkursu jak się przyjęło występują laureaci trzech pierwszych miejsc. Ja zdobyłam ósme, dlatego też jechałam na pełnym luzie. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy również mnie o to poproszono. Pomyślałam sobie: suuuuper ... dobrze, że cokolwiek pamiętam (nie pamiętałam nic poza tytułem ;) ). Na szczęście miałam jeszcze pół godziny, aby przypomnieć tekst i udało się !
Nagrody w konkursie były bardzo dobre. Dostałam tablet, plecak i dwa tomy poezji pisarzy rosyjskich. Główną nagrodą był dwutygodniowy pobyt w Moskwie w Instytucie Puszkina w celu doskonalenia języka i poznawania kultury.
W następnym roku na pewno wezmę udział w "Puszkinianie". A wy? Spróbujcie, bo warto !
Magda.Wstecz