Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu "Podlascy Żydzi" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu "Podlascy Żydzi"
środa, 30 listopada 2022 roku

30 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Wł. Andersa w Białymstoku odbyło się podsumowanie II edycji konkursu "Podlascy Żydzi". Prace konkursowe powinny przedstawiać w sposób oryginalny ślady dziedzictwa kulturowego obecności Żydów w sztetlach na Podlasiu, m.in. genezy ich osadnictwa, zachowanych lub niezachowanych budynków, cmentarzy, dzieł sztuki, elementów krajobrazu, przejawów kultury, życia codziennego i religijnego, czy aktywność społeczno-gospodarczą.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali sześć różnorodnych prac.

Miło nam poinformować , że:
- w kategorii prezentacje multimedialne szkół ponadpodstawowych Jakub Łukaszewicz, uczeń klasy IIIa, został laureatem III miejsca. Jakub przygotował prezentację "Getto i zagłada Żydów Bielska Podlaskiego",
- w tej samej kategorii Ksenia Kuczyńska , uczennica klasy Ib zajęła II miejsce, za pracę "Żydzi w Orli",
- w kategorii praca pisemna, Aleksandra Kobuś zajęła III miejsce ,za pracę "Historia opowiedziana pewnego wieczoru".
Uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez patronów Konkursu, którymi byli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Oddział IPN w Białymstoku, Podlaski Kurator Oświaty i Białostocki Ośrodek Kultury.
Gratulujemy!
Opiekunem uczniów był  Włodzimierz Wawulski