Powiatowy Konkurs Wiedzy Prawnej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Powiatowy Konkurs Wiedzy Prawnej
środa, 31 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Na zdjęciu reprezentacja naszego Liceum, fot. Sławomir Niedźwiecki

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim Aleksandra Kobuś kl. I c zwyciężyła w „Powiatowym konkursie z wiedzy prawnej”. Trzecie miejsce zajęła Maria Sitnicka kl. I a, czwarte Marta Białokozowicz kl. II b. W konkursie startował również Łukasz Niczyporuk kl. I c. Gratulujemy!

31 maja br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki  w Bielsku Podlaskim odbył się „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej”. W konkursie wystartowało 12 uczniów z bielskich szkół średnich.

Byli to uczniowie szkół, na terenie których zorganizowane zostały warsztaty prawnicze:

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim,
  • II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim,
  • Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z pytań otwartych i zamkniętych.

Pytania konkursowe obejmowały zagadnienia poruszane na warsztatach oraz w przesłanej publikacji. W skład jury wchodzili prawnicy spośród prawników Organizatora konkursu.

Z dumą informujemy, że znakomitą znajomością prawa popisali się uczniowie naszego Liceum. Największą ilość  punktów uzyskała uczennica naszej szkoły: Aleksandra Kouś kl. I c oraz Maria Sitnicka kl. I a. Za zwycięstwo w konkursie Aleksandra otrzymała opaskę Mi band 6, która była główną nagrodą za pierwsze miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali reprezentanci naszej szkoły: Maria Sitnicka była trzecia, Marta Białokozowicz czwarta. Startował również Łukasz Niczyporuk. Wszystkim uczniom należą się ogromne gratulacje.

Konkurs był realizowany w ramach zadania publicznego z zakresu administracji rządowej pt. „Prowadzenie punktu przeznaczonego na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Bielskim w 2023 r.” finansowanego ze środków otrzymanych od Powiatu Bielskiego realizowanego przez Pasiekę – Fundację Rozwoju i Wsparcia, pod patronatem Starosty Powiatu Bielskiego.

Konkurs przeprowadził Adwokat Mateusz Kuźmicki.

Zajęcia warsztatowe prowadziła Adwokat Ewelina Kozak, osobą odpowiedzialną za projekt i opiekunem uczniów w II LO z BJN był Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir NiedźwieckiWstecz