Poznawaj technologię, zdobądź wymarzoną pracę - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Poznawaj technologię, zdobądź wymarzoną pracę
niedziela, 4 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Aleksandra Kulik jest najbardziej aktywną studentką funkcjonującej w naszej szkole Lokalnej Akademii Sieci Komputerowych CISCO. Aleksandra sukcesywnie zdobywa międznarodowe i cenione na rynku pracy certyfikaty IT. W ostatnich dniach Ola ukończyła kurs Big Data & Analytics, wcześniej Introduction to Cybersecurity i Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything). Ola legitymuje się również certyfikatem IT Fitness Test, największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbył się jednocześnie na terenie cztereh krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. 

Lokalna Akademia Cisco Networking Academy funkcjonuje w Naszej Szkole od roku szkolnego 2012/2013. W Akademii prowadzimy dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych kursy, takie jak: Big Data, Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything), NDG Linux Essentials, Introduction to Cybersecurity i inne. Każdy zainteresowany programem uczeń Naszej Szkoły może bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kursy prowadzone są przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

1 czerwca br.  współpracę z Cisco - światowym liderem w dziedzinie technologii sieciowych nawiązało

Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Instruktorem Cisco w II LO z BJN jest Sławomir NiedźwieckiWstecz