Spotkanie z bielskim policjantami w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Spotkanie z bielskim policjantami w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”
piątek, 27 października 2023 roku
Kategoria: Komunikaty

26 października bielscy policjanci i profilaktycy spotkali się z uczniami  klas III a i III bc. Spotkania odbyły się w ramach inicjatywy pod nazwą „Przeciw pijanym kierowcom” realizowanej przez bielską Policję wspólnie z Urzędem Miasta w Bielsku Podlaskim. Policjanci oraz profilaktycy przypomnieli słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi apelowali również do przyszłych kierowców o zachowanie na drodze rozsądku i ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócono między innymi na przepisy dotyczące stanu trzeźwości kierujących. Uczniowie mogli założyć alkogogle i narkogogle aby przekonać się, jak ograniczone jest widzenie i reakcje osoby nietrzeźwej czy będącej pod wpływem narkotyków. Do dyspozycji młodzieży były też ITgogle pokazujące świat po nieprzespanej nocy spędzonej przy komputerze. Słuchaczom przypomniano również przepisy dotyczące bezpiecznego poruszania się pieszych oraz o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi, którzy chętnie zadawali pytania prelegentom. Szczególnie zainteresowani mieli okazję zaopatrzyć się również w materiały informacyjne dotyczące poruszanych tematów, a także opaski odblaskowe. Dodatkowo, młodzież zainteresowana przyszłą służbą w Policji mogła również zapoznać się z zasadami rekrutacji do tej formacji.

Fot. Sławomir Niedźwiecki