Uroczystości - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Uroczystości - Rok szkolny 2022/2023Zakończyliśmy kolejny rok szkolny
sobota, 24 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny, który był pełen wyzwań i niespodzianek. W tym roku szkolnym w Naszym Liceum została otwarta nowa hala sportowa oraz nowa pracownia komputerowa. Podczas uroczystości Pan Dyrektor Andrzej Stepaniuk złożył podziękowania uczniom i nauczycielom za pracę, zaangażowanie i wytrwałość. Szczególne słowa podziękowania Pan Dyrektor skierował do Anieli Wojciechowskiej, która została laureatką Olimpiady Języka Polskiego (taki sukces wydarzył się po raz pierwszy w ponad siedemdziesięcioletniej historii szkoły). Opiekunem uczennicy była Pani mgr Alicja Kobus.


Czytaj więcej
Dzień Dziecka 2023
czwartek, 1 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Szanowne dzieci, bądźcie zawsze sobą, realizujcie marzenia. Wspaniałego i uśmiechniętego Dnia Dziecka dla dużych i małych dzieci ;-)


Зміцер Вайцюшкевіч "Матуля"
czwartek, 25 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Najlepsze życzenia dla wszystkich Mam!
czwartek, 25 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nie zapomnijcie wyrazić swojej wdzięczności i miłości wobec mam. To najsilniejsze, najcudowniejsze i najukochańsze osoby na świecie, które wychowując nas naprawdę zniosły bardzo wiele.


Czytaj więcej
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS IV
piątek, 28 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

28 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV. W wydarzeniu wzięli udział maturzyści, nauczyciele oraz rodzice. W pożegnaniu uczniów klas maturalnych wzięli udział również ich młodsi koledzy.

Tegoroczni absolwenci liceów są pierwszym rocznikiem, który będzie zdawał maturę zgodnie z nową formułą. To rocznik, jako pierwszy, skończył 8-letnią szkołę podstawową i 4-letnie liceum. Tak naprawdę czas na podsumowanie cyklu edukacji tego rocznika przyjedzie dopiero w okolicach początku lipca, kiedy zobaczymy, jakie wyniki na maturze uzyskali uczniowie.

Eleanor Roosevelt powiedziała, że „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.” Wszystkim abiturientom życzymy, aby zawsze mieli piękne marzenia i nie bali się ich realizować. Wierzymy, że będą pełni pasji i odwagi w dokonywaniu wyborów życiowych, gdyż „kiedy dokonujesz wyboru, zmieniasz przyszłość.” (Deepak Chopra)

Trzymamy kciuki za wszystkich, powodzenia!


Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie nauki klas czwartych
środa, 26 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że uroczyste zakończenie nauki klas czwartych odbędzie się 28 kwietnia 2023r. o godz. 9.00.


Хрыстос уваскрос! Усіх віншуем са сьвятам Вялікадня!
sobota, 15 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Хрыстос уваскрос! Сёння праваслаўныя хрысціяне святкуюць Вялікдзень. Уваскрашэнне Хрыста аб’яўляюць званы ў цэрквах, а людзі перадаюць адзін аднаму радасную навіну сьвяточным прывітаннем.


Czytaj więcej
Radosnych Świąt Wielkanocnych 2023
środa, 5 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dni Otwarte Szkoły 04-04-2023
wtorek, 4 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zmierzają przez Park Królowej Heleny na Dni Otwarte w naszym liceum.  Zwracamy uwagę, że nasza szkoła położona jest w samym centrum miasta, w pięknym Parku Królowej Heleny. W otoczeniu szkoły, przy zbiegu ulic Zamkowej i Poniatowskiego znajduje się nowy Street Workout Park. Położenie szkoły sprawia, że nauka w naszym liceum może być jeszcze bardziej atrakcyjna. Fot. Sławomir Niedźwiecki.

4 kwietnia ośmioklasiści kolejnych szkół podstawowych odwiedzili naszą szkołę w ramach dni otwartych.  Uczniowie mogli zobaczyć m.in. jak wygląda nasza nowa hala sportowa, nowa pracownia komputerowa, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach. W dalszej części artykułu można obejrzeć zdjęcia z wydarzenia i zapoznać się z atutami liceum.


Czytaj więcej
Dzień Otwarty Szkoły – 03-04-2023
poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

3 kwietnia uczniowie klas ósmych SP podczas Dni Otwartych, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.


Czytaj więcej
„Przez dźwięki do refleksji. Spotkanie wokół pieśni wielkopostnych.”
piątek, 31 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Szkoła Podlasko-Białoruskich Tradycji Kulturowych i Historycznych zaprasza na spotkanie pod tytułem „Przez dźwięki do refleksji. Spotkanie wokół pieśni wielkopostnych.”
Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, przy ul. Sosnowej 17 w Bielsku Podlaskim.

Dzień Kobiet 2023
wtorek, 7 marca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 Drogie Panie.

W Dniu Kobiet życzymy wszystkim Paniom słońca, uśmiechniętych ludzi wokół, abyście odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich Wam osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.

Aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet życzymy Wam wspaniałe, niepowtarzalne Panie!

Męska część II LOzBJN


Czytaj więcej
Walentynki 2023
niedziela, 12 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Do you  II LO z BJN?

Шчыра Віншуем усіх закаханых са святам!
Як казаў геніяльны Адам Міцкевіч у апошняе імгненне свайго жыцця:
«Няхай любяць адно аднаго, - Заўсёды!».


Występ wokalny zespołu „Spadczyna”
niedziela, 5 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Już 7 lutego Gala Dnia Bezpiecznego Internetu!
czwartek, 26 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Już 7 lutego Gala Dnia Bezpiecznego Internetu! Zapraszamy nauczycieli i inne osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą do warszawskiego Teatr Palladium oraz przed ekrany – wydarzenie będzie transmitowane na żywo (z tłumaczeniem PJM). Przed nami sześć ciekawych wystąpień dotyczących bezpiecznego i konstruktywnego korzystania z sieci.  Galę zwieńczy koncert Agi Zaryan!


Czytaj więcej
<1 2 >