Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2022/2023

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Uroczystość wręczenie dyplomów stypendystom ministra właściwego ds. oświaty i wychowania
wtorek, 7 lutego 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

07 lutego w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom ministra właściwego ds. oświaty i wychowania za szczególne osiągnięcia edukacyjne uzyskane w roku szkolnym 2021/2022. Miło nam pogratulować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego liceum: Mateusz Ostaszewicz kl. II b i Piotr Burzyński kl. III a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Czytaj więcej
WARSZTATY MŁODEGO LIDERA
wtorek, 17 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

16.01.2023 w naszym liceum odbyły się WARSZTATY MŁODEGO LIDERA ... w trakcie których omówiliśmy  funkcje lidera w grupie, zasady owocnej współpracy, nasze mocne i słabe strony wynikające z temperamentu, omówiliśmy szereg procesów które zachodzą w grupie i to w jaki sposób wpływają na nas jako na  liderów a wszystko to poprzez zabawę, rozmowę i warsztatowe podejście ...Naszym trenerem była psycholog psychoterapeuta   trener biznesu Justyna Kotowicz -Wiercińska NOVE Centrum Rozwoju i pedagog Alina Korszak


Czytaj więcej
RANKING SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2023
czwartek, 12 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2023 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 11. miejscu w Polsce! [link]


Brązowa szkoła 2023
czwartek, 12 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2023”, www.perspektywy.pl

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w Rankingu. Wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.


Wyniki rankingu "Perspektyw" za rok 2023
czwartek, 12 stycznia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

12 stycznia 2023 r. miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2023 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła zdobyła "Brązową Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Liceum Ogólnokształcących Perspektywy 2023.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

15. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2023 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 11. miejscu w Polsce.

Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


Mateusz Ostaszewicz zajął I miejsce w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
niedziela, 11 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Dnia 9 grudnia, w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.
Głównym celem Olimpiady jest promowanie wiedzy na temat systemu obronności Rzeczypospolitej Polskiej, powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej. W tym roku tematem przewodnim Olimpiady są Służby specjalne.

Czytaj więcej
Nagroda Edukacyjna Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego
środa, 7 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Miło mi poinformować, że 7 grudnia br. otrzymałem Nagrodę Edukacyjną Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego – wyróżnienie za osiągnięcia w zakresie edukacji informatycznej i wykorzystania narzędzi TIK w dydaktyce.

Wręczenie nagród obyło się na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej podczas konferencji „Edukacja informatyczna. Bezpieczna cyberprzestrzeń”.


Czytaj więcej
Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”
czwartek, 1 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”.

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
W tym roku po raz pierwszy mogły dołączyć do niego szkoły ponadpodstawowe również z województwa mazowieckiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział! W ramach akcji zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których nauczyciele przeprowadzili tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich. W naszej szkole lekcje odbyły się w klasach III a i III bc.


Czytaj więcej
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS
czwartek, 1 grudnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza po raz kolejny potwierdza wysoki poziom nauczania! Najlepsza spośród 64 uczestników Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS okazała się Zosia Prokopiuk, a trzecie miejsce zajęła Natalia Michnowska. Wysoki wynik uzyskała także Aleksandra Nowicka. Wszystkie dziewczyny uczą się w klasie III b. Oprócz nagród rzeczowych przyznanych wszystkim uczestnikom Zosia otrzymała bon na kwotę 800 zł, Natalia na kwotę 400 zł.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu "Podlascy Żydzi"
środa, 30 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

30 listopada bieżącego roku w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Wł. Andersa w Białymstoku odbyło się podsumowanie II edycji konkursu "Podlascy Żydzi". Prace konkursowe powinny przedstawiać w sposób oryginalny ślady dziedzictwa kulturowego obecności Żydów w sztetlach na Podlasiu, m.in. genezy ich osadnictwa, zachowanych lub niezachowanych budynków, cmentarzy, dzieł sztuki, elementów krajobrazu, przejawów kultury, życia codziennego i religijnego, czy aktywność społeczno-gospodarczą.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali sześć różnorodnych prac.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie awansowali do finału wojewódzkiego w szachach
sobota, 26 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 listopada 2022 roku w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się Półfinały Województwa Podlaskiego w szachach. Nasi uczniowie w składzie: Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!
Opiekun: Justyna Iganowicz Car

Nasi uczniowie awansowali do półfinałów wojewódzkich w szachach
sobota, 19 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

18 listopada 2022 roku w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w szachach. Nasi uczniowie w składzie Eryk Bazeyan, Paweł Pinczuk, Gabriel Pach i Amelia Wojciuk zajęli 2 miejsce i awansowali do półfinałów wojewódzkich.


Czytaj więcej
Mateusz Ostaszewicz otrzymał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
sobota, 19 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Trzeci od lewej nasz stypendysta Mateusz Ostaszewicz z dyplomem. Fot. P.Ostaszewicz

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW TO WYRÓŻNIENIE ZA WYNIKI W NAUCE I SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA.

Organizatorem uroczystej gali w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku był podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka. Stypendia najzdolniejszym uczniom wręczył wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.


Czytaj więcej
ALEKSANDRA PRONIEWICKA, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ
poniedziałek, 14 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza, ALEKSANDRA PRONIEWICKA, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


Czytaj więcej
„Lekcja o Funduszach Europejskich” w klasie III bc
czwartek, 10 listopada 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie z klasy III bc wzięli udział w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich VII” (organizatorzy projektu: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej I love Polska Wschodnia). Zajęcia odbyły się w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie zapoznali się z pojęciami Fundusze Europejskie, rozwój lokalny oraz w jaki sposób obywatele mają wpływ na zmiany w lokalnej przestrzeni. Na koniec uczniowie mieli okazję zagrać w grę planszową "Projekt Miasto".


Czytaj więcej
<1 2 3 >