Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2022/2023

Pierwszy Międzynarodowy Dzień Edukacji Białoruskiej
środa, 7 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Pierwszy Międzynarodowy Dzień Edukacji Białoruskiej, który odbył się w Białymstoku 3 czerwca pokazał wiele problemów, ale też ogromne bogactwo białoruskich inicjatyw oświatowych.


Poznawaj technologię, zdobądź wymarzoną pracę
niedziela, 4 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Aleksandra Kulik jest najbardziej aktywną studentką funkcjonującej w naszej szkole Lokalnej Akademii Sieci Komputerowych CISCO. Aleksandra sukcesywnie zdobywa międznarodowe i cenione na rynku pracy certyfikaty IT. W ostatnich dniach Ola ukończyła kurs Big Data & Analytics, wcześniej Introduction to Cybersecurity i Internet Rzeczy (Introduction to the Internet of Everything). Ola legitymuje się również certyfikatem IT Fitness Test, największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbył się jednocześnie na terenie cztereh krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. 


Czytaj więcej
Konkurs Filmowy Unia Europejska
piątek, 2 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


I Podlaskie Forum Młodych
piątek, 2 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

1 czerwca 2023 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyło się I Podlaskie Forum Młodych. Wydarzenie zostało zorganizowane w regionie po raz pierwszy w ramach realizacji zadań statutowych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego.


Czytaj więcej
Dzień Dziecka 2023
czwartek, 1 czerwca 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Szanowne dzieci, bądźcie zawsze sobą, realizujcie marzenia. Wspaniałego i uśmiechniętego Dnia Dziecka dla dużych i małych dzieci ;-)


Powiatowy Konkurs Wiedzy Prawnej
środa, 31 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Na zdjęciu reprezentacja naszego Liceum, fot. Sławomir Niedźwiecki

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim Aleksandra Kobuś kl. I c zwyciężyła w „Powiatowym konkursie z wiedzy prawnej”. Trzecie miejsce zajęła Maria Sitnicka kl. I a, czwarte Marta Białokozowicz kl. II b. W konkursie startował również Łukasz Niczyporuk kl. I c. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Spotkanie dot. funkcjonowania szkół białoruskich w Polsce
piątek, 26 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

25 maja 2023 w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie poświęcone problematyce funkcjonowania szkół białoruskich w Polsce.

W spotkaniu z Szefem Kancelarii Prezydenta RP Minister Grażyną Ignaczak–Bandych oraz Ministrem Wojciechem Kolarskim udział wzięli: dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim z białoruskim językiem nauczania Andrzej Stepaniuk; dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce Igor Łukaszuk; przewodniczący Związku Białoruskiego w RP Eugeniusz Wappa oraz reprezentujący Centrum Kultury Białoruskiej Anatol Wap. 


Зміцер Вайцюшкевіч "Матуля"
czwartek, 25 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


Najlepsze życzenia dla wszystkich Mam!
czwartek, 25 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Nie zapomnijcie wyrazić swojej wdzięczności i miłości wobec mam. To najsilniejsze, najcudowniejsze i najukochańsze osoby na świecie, które wychowując nas naprawdę zniosły bardzo wiele.


Czytaj więcej
IV Otwarte Mistrzostwa Szachowe Bielska Podlaskiego
wtorek, 23 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Wielkimi krokami zbliżają się IV Otwarte Mistrzostwa Szachowe Bielska Podlaskiego, które odbędą się 27 maja w godzinach 9:00-16:00! 

Regulamin oraz wszystkie niezbędne dokumenty do zgłoszenia znajdują się na stronie www.bdkbielsk.pl w zakładce "KONKURSY". Zachęcamy do zapisów!


I Міжнародны дзень беларускай адукацыі (I МДБА)
czwartek, 18 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

I Міжнародны дзень беларускай адукацыі адбудзецца 3 чэрвеня 2023 годаў гасцінным доме Універсітэта ў Беластоку, вул. Цыялкоўскага, 1M, факультэт матэматыкі, зала 2001.

I Міжнародны дзень беларускай адукацыі (I МДБА) прысвячаецца тэме навучання беларускай мове і настаўніцкаму педагагічнаму майстэрству ўасяроддзі беларускай нацыянальнай меншасці ў Польшчы і ва ўмовах міграцыі. Мерапрыемства будзе ўключаць выступленні, лекцыі і прэзентацыі. Адрасавана яно людзям, якія маюць справу з адукацыяй на беларускай мове або жадаюць прыняць удзел у дзейнасці, скіраванай на захаванне адукацыі на роднай мове беларускай нацыянальнай меншасці і дыяспары, напр. шляхам стварэння і адкрыцця суботняй школы вывучэння беларускай мовы ў Варшаве і іншых гарадах.


Czytaj więcej
I Międzynarodowy Dzień Edukacji Białoruskiej (I MDEB)
czwartek, 18 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

I Międzynarodowy Dzień Edukacji Białoruskiej odbędzie się dnia 3 czerwca 2023 r. w gościnnych progach Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1M, Wydział Matematyki, sala 2001.

I Międzynarodowy Dzień Edukacji Białoruskiej (I MDEB) podejmuje tematy związane z edukacją w języku białoruskim i warsztatem pracy nauczyciela w środowisku białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce oraz w warunkach migracji. Wydarzenie obejmować będzie wystąpienia, wykłady, prezentacje. Skierowane jest do osób, które zajmują się edukacją w języku białoruskim lub chciałyby zaangażować się w działania zmierzające do podtrzymania edukacji w języku ojczystym białoruskiej mniejszości narodowej i diaspory, m.in. poprzez tworzenie i uruchomienie w Warszawie i innych miastach sobotniej szkoły nauczania w języku białoruskim.


Czytaj więcej
Finał XXIX edycji Olimpiady Języka Białoruskiego odbył się w Warszawie
niedziela, 7 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Po kilkuletniej przerwie tegoroczny uroczysty finał XXIX edycji Olimpiady Języka Białoruskiego ponownie odbył się Warszawie. Fot.  Katedra Białorutenistyki


Czytaj więcej
Zmarł Eugeniusz Bedeniczuk - wieloletni nauczyciel WF w naszym liceum, lekkoatleta - trójskoczek, Olimpijczyk
piątek, 5 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Odszedł wieloletni nauczyciel naszej szkoły Pan Eugeniusz Bedeniczuk
środa, 3 maja 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: KomunikatyEugeniusz Bedeniczuk - lekkoatleta - trójskoczek, Olimpijczyk, nauczyciel wf w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim. Był czołowym polskim trójskoczkiem lat 80. i 90. Wystąpił w finałach: Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992, mistrzostw świata w Tokio w 1991, oraz mistrzostw Europy w Splicie w 1990. Mistrz Polski w 1992 w hali i na otwartym stadionie. Zwycięzca zawodów Pucharu Europy w 1991 (16,82 m). Jego rekord życiowy - 17,08 m jest czwartym wynikiem w historii polskiego trójskoku. Reprezentował kluby: AZS Białystok (1980 -1982, 1984), UWKS WAT Warszawa (1983), Juvenia Białystok (1985 -1987), Jagiellonia Białystok (1988 -1995), Podlasie Białystok (1996-1999). Odznaczony Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Srebrną Honorową Odznaką Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Medalem Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. 


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >